تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ دی ۹۸.::. ساعت : ۹:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

تحصیل و اعزام دانشجو به کشور هلند در سال ۲۰۱۹

امروزه تحصیل و اعزام دانشجو به کشور هلند در سال ۲۰۱۹ به دلیل رویه انجام سهل نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا نیز مورد استقبال قرار گرفته است.

به گزارش قائم آنلاین، بنابر اعلام سفیران سروش سعادت، کشور هلند به پایتختی آمستردام یکی از کشورهای جذاب در خصوص اعزام دانشجو است که از هزینه‌های تحصیلی مقرون‌به‌صرفه‌تری نسبت به سایر کشورهای اروپایی نیز برخوردار می‌باشد. ساختار و مبنای سیستم آموزش در کشور هلند بر پرورش نیروی انسانی بخصوص پرورش افراد برای ورود به بازار کار به زبان انگلیسی می‌باشد.

از سایر مزیت‌های که باعث شده تحصیل و اعزام دانشجو به هلند با استقبال مواجه شود، ارائه طیف گسترده‌ای از رشته‌ها به زبان انگلیسی و با ارائه مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس ۶ می‌باشد. شهریه دانشگاه‌های کشور هلند در خصوص ادامه تحصیلات از سایر اهم مواردی می‌باشد که دانشجویان می‌بایست مدنظر قرار دهند.

شهریه تحصیل در دانشگاه‌های کشور هلند در مقطع لیسانس به میزان ۷.۰۰۰ یورو و در مقطع فوق‌لیسانس به‌صورت میانگین ۱۷.۰۰۰ یورو در سال می‌باشد. اخذ بورسیه یا کمک‌هزینه‌های تحصیلی در تمامی مقاطع در کشور هلند از دیگر امتیازات حائز اهمیت در همین باب می‌باشد که ۵ سال گذشته از شرایط ایده آلی نیز برخوردار بوده است.

ساختار آموزش عالی در کشور هلند پس از دوره متوسطه به ۲ بخش تقسیم می‌شود که این دو بخش شامل مؤسساتی هستند که بیشتر در مقطع کارشناسی پذیرش را صادر می‌کنند و نوع دوم مؤسسات آموزش عالی یا همان دانشگاه‌های کلاسیک در خصوص تحصیلات هستند. برخی از این دانشگاه‌ها نیز عبارتند از:

· دانشگاه آمستردام

· دانشگاه دلفت

· دانشگاه لیدن

· دانشگاه اوپن هلند

· دانشگاه اوترخت

· دانشگاه صنعتی تونته

· دانشگاه اراسموس روتردام

تحصیل دندانپزشکی در کشور هلند دارای امتیازات مثبت زیادی است. تحصیل در این دانشگاه‌ها در رشته‌های پزشکی در سطح بالای جهانی است و این دانشگاه‌ها از مدرن‌ترین و معتبرترین دانشگاه‌های بین‌المللی می‌باشند.

ساختار سیستم تحصیل دندانپزشکی در هلند ۷ ساله می‌باشد. در ۳ سال اول دوره لیسانس پزشکی در ۳ سال دوم دوره فوق‌لیسانس پزشکی و سال آخر دوره کارورزی نهایی می‌باشد.

یکی از اصلی‌ترین مواردی که در خصوص تحصیلات پزشکی در کشورهای خارجی می‌بایست مدنظر قرار داد، هزینه‌های تحصیل و زبان تحصیل می‌باشد. هزینه‌های تحصیل دندانپزشکی در هلند برای شهروندان اتحادیه اروپا EEA/ EU و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا EEA نیز متغیر می‌باشد.

شهریه برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا به میزان ۶.۰۰۰ الی ۱۵.۰۰۰ یورو در سال می‌باشد. امکان تحصیل دندانپزشکی در هلند به زبان انگلیسی از سایر امتیازاتی می‌باشد که در قیاس با تحصیل در کشوری نظیر انگلستان نیز در رقابت می‌باشد.

زمان‌بندی و دوره‌های پزشکی در این کشور همانند انگلستان می‌باشد که همین موضوع باعث شده است که مدرک تحصیلی اخذ شده از این کشور با مدرک تحصیلی اخذ شده از انگلستان نیز برابری کند.

ارائه مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان هلندی از سایر مواردی می‌باشد که از اهمیت زیادی نیز برخوردار می‌باشد. دانشگاه گرونینگنن و دانشگاه ماستریخت، ۲ دانشگاه در هلند هستند که سپری کردن دوره تحصیل به زبان انگلیسی در این دانشگاه‌ها نیز مهیا می‌باشد.

متقاضیانی که خواهان تحصیل دندانپزشکی در کشور هلند می‌باشند باید بدانند که در سال آخر یا همان دوره کارورزی باید تسلط کامل به زبان هلندی نیز داشته باشند.

امکان کار حین تحصیل در کشور هلند از دیگر مواردی می‌باشد که دانشجویان بین‌المللی نیز می‌توانند در خصوص پوشش هزینه‌های زندگی از آن برخوردار شوند.

میزان مجوز کار حین تحصیل در هلند برای دانشجویان خارجی به میزان ۱۶ ساعت در هفته است که در یک دسته از رشته‌های خاص به میزان ۲۰ ساعت در هفته در نظر گرفته‌ شده است.

ازجمله دانشگاه‌های مورد تائید وزارت بهداشت در هلند عبارتند از:

· دانشگاه روتردام

· دانشگاه آمستردام

· دانشگاه توئین

· مرکز آکادمیک دندانپزشکی آمستردام

· دانشگاه لیدن

· دانشگاه گرونگین

تحصیل داروسازی در هلند نیز از دیگر مواردی می‌باشد که هر ساله متقاضیان خاص به خود را نیز دارد.

همان‌طور که می‌دانید داروسازی از جمله مشاغل پردرآمد می‌باشد. تحصیل داروسازی در هلند نیز از این قانون مستثنا نمی‌باشد و درمجموع می‌توان گفت که میزان درآمد یک داروساز در کشور هلند در یک ماه ۴.۸۶۴ یورو می‌باشد.

متقاضیان تحصیل در این رشته می‌بایست با ارائه دیپلم ۱۲ ساله و قبولی در آزمون ورودی نسبت به اخذ پذیرش اقدام کنند. نمره لازم جهت قبولی هرساله متفاوت است و طبق آمار منتشر شده در سال ۲۰۱۹ این میزان به کمتر از ۳۵% شرکت‌کنندگان رسیده است. هزینه‌های تحصیل در رشته داروسازی در هلند به میزان ۱۷.۰۰۰ الی ۲۰.۰۰۰ یورو در سال می‌باشد.

در حال حاضر بیش از ۲.۰۰۰ دانشجوی خارجی در رشته داروسازی در این کشور مشغول به تحصیل می‌باشند و می‌توان گفت که این آمار در قیاس با سال‌های گذشته به میزان ۵۰% افزایش داشته است.

دانشجویان داروسازی در هلند می‌بایست پس از اتمام دوره تحصیل از دانشگاه‌، دوره‌های کارورزی شش ماهه را سپری کنند که این دوره‌ها را باید در ۳ داروخانه متفاوت بگذرانند.

هزینه زندگی در هلند از ۶۵۰ الی ۱۰۰۰ یورو در ماه می‌باشد که بیشترین میزان را هزینه مسکن به خود اختصاص داده است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی دانشجویان و متقاضیان در خصوص تحصیل و اعزام دانشجو به هلند و اقصی نقاط دنیا می‌باشد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.