تاریخ انتشار :شنبه ۲۸ دی ۹۸.::. ساعت : ۳:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اردوغان: آموزش نیروهای لیبیایی را آغاز خواهیم کرد

رئیس جمهوری ترکیه از اروپا خواسته برای پایان دادن به درگیری‌ها در لیبی از اقدامات آنکارا در این کشور حمایت کند.

به گزارش قائم آنلاین، رجب طیب اردوغان، رئیس جموری ترکیه در مطلبی برای مجله پولتیکو امروز (شنبه) و پیش از نشست فردا در برلین که با هدف حل بحران لیبی برگزار می‌شود، نوشت: به یاد داشته باشید که اروپا کمترین تمایل برای حمایت نظامی از لیبی را داشت. راه رسیدن به صلح در لیبی از ترکیه می‌گذرد.

در نشست روز یکشنبه در برلین، آلمان و سازمان ملل قرار است طرف‌های درگیر در لیبی را به سمت توافق آتش بس و مکانیسم نظارت به عنوان گام نخست صلح در این کشور سوق دهند.

ترکیه از دولت فایز السراج در طرابلس حمایت می‌کند و خلیفه حفتر، فرمانده “ارتش ملی لیبی” در شرق را “کودتاچی” می‌داند.

رئیس جمهوری ترکیه در ادامه مطلب خود آورده است: ما نیروهای امنیتی لیبی را آموزش خواهیم داد و به آنها در مقابله با تروریسم،‌ قاچاق انسان و سایر تهدیدهای جدی علیه امنیت بین الملل کمک می‌کنیم.

اردوغان ادامه داد، اگر دولت مشروع لیبی موفق شده تا گروه‌های شبه نظامی چون داعش و القاعده را براندازد، حتما می‌تواند راه مناسبی برای بازگشت ثبات بیابد. نباید فراموش کرد که اگر دولت مشروع لیبی سقوط کند،‌ اروپا با مشکلات و تهدیدهای جدیدی روبرو خواهد شد و زمینه برای تروریسم فراهم می‌شود. تاریخ نشان داده پشت کردن به دیپلماسی و جایزه دادن به آنهایی که جامعه بین الملل را به سخره می‌کشند، تنها باعث ایجاد مشکلات بزرگتر می‌شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.