تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ دی ۹۸.::. ساعت : ۵:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

گسترش همکاری‌های علمی علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه‌های فرانسه

توسعه همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی و دانشگاه‌های فرانسه با حضور نمایندگان علمی دانشگاه‌های لیون و استراسبورگ بررسی شد.

به گزارش قائم آنلاین، دکتر علیرضا زالی رییس دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در نشستی با دکتر سیامک بهرام نماینده دانشگاه استراسبورگ فرانسه و دکتر علی محمد مجلل نماینده دانشگاه لیون، ضمن معرفی وضعیت، عملکرد و جایگاه ملی و بین‌المللی این دانشگاه به بررسی زمینه‌های گسترش همکاری‌های دو دانشگاه پرداخت.

وی حضور اساتید ایرانی در فرانسه را فرصتی مغتنم برای تقویت همکاری‌ها در حوزه‌های پژوهشی، آموزشی و غیره برشمرد و تقویت این همکاری‌های بین‌المللی را برای انتقال تجربیات پزشکی بین دانشگاه‌های ایران و فرانسه گامی موثر در راستای رشد علوم پزشکی هر دو کشور دانست.

همچنین پروفسور سیامک بهرام، نماینده دانشگاه استراسبورگ فرانسه در این نشست ضمن بیان مطالبی برای انجام پروژه‌های مشترک در زمینه ایمنی‌شناسی بالینی اعلام آمادگی کرد.

وی که جایزه محقق برتر بین‌المللی را در جشنواره ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی سال ۱۳۹۸ با H Index حدود ۳۰ دریافت کرده است، برای ایجاد بستر مناسب همکاری با این دانشگاه قول مساعد داد.

همچنین دکتر علی مجلل جراح و استاد دانشگاه لیون فرانسه ضمن ابراز علاقمندی برای همکاری با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: دانشگاه لیون آمادگی کامل برای انجام تحقیقات و برگزاری دوره‌های کوتاه مدت مشاهده‌گری جراحی برای متخصصان دانشگاه در کشور فرانسه را دارد.

در ادامه نشست، حاضران در خصوص زمینه‌های گسترش تعاملات و همکاری‌های طرفین از جمله طرح‌های تحقیقاتی مشترک، برگزاری دوره‌های کوتاه‌مدت و تبادل استاد و دانشجو به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این نشست دکتر شریف کاشانی معاون بین‌الملل، دکتر زرقی معاون تحقیقات و فناوری، دکتر صدوقی معاون آموزشی، دکتر طبیبی رییس دانشکده پزشکی، دکتر قناتی مدیر آموزشی و پژوهشی معاونت بین الملل، دکتر مرتضوی مدیر توسعه روابط بین الملل معاونت بین‌الملل و دکتر حائری مشاور رییس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز حضور داشتند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.