تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۴ دی ۹۸.::. ساعت : ۴:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

ضرورت همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی در دیدار با سعید یاری سفیر جدید کشورمان در بلاروس، بر ضرورت همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور و لزوم انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک تأکید کرد.

به گزارش قائم آنلاین، دکتر حسین سالار آملی با اشاره به سیاست‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حوزه همکاری با کشور بلاروس، بر تقویت هر چه بیشتر کرسی‌های زبان و ادبیات فارسی، برگزاری نشست رؤسای دانشگاه‌های برتر دو کشور، همکاری پارک‌های علم و فناوری دو کشور از طریق مشارکت و جایابی شرکت‌های دانش‌بنیان بلاروسی در کشورمان و شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بلاروس، انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک و همچنین امکان تاسیس گروه، دانشکده یا دانشگاه مشترک مابین دو کشور تاکید کرد.

در این دیدار همچنین طرفین بر گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های علمی و فناوری بین دو کشور در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در زمینه‌های دانش‌بنیان تاکید کردند.

بر اساس اعلام وزارت علوم، در ادامه گزارشی از وضعیت برگزاری ششمین کمیسیون مشترک همکاری‌ها در زمینه آموزش عالی، علم و فناوری بین کشورمان و جمهوری بلاروس ارائه و مقرر شد تمهیدات لازم برای برگزاری هفتمین نشست این کمیسیون تا نیمه اول سال آینده فراهم شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.