تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ آذر ۹۸.::. ساعت : ۹:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

ملت فلسطین جز جبهه مقاومت و ایران حامی دیگری ندارد

عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین با تاکید بر این‌که بسیاری از کشورهای جهان تحت تاثیر سلطه لابی‌های صهیونیست قرار دارند،‌ گفت: در حال حاضر ملت فلسطین به جز جبهه مقاومت و ایران حامی دیگری ندارد.

به گزارش قائم آنلاین، عماد آبشناس در گفت‌وگو ، درباره تاثیر نتایج سفرهای اخیر اسماعیل هنیه -رئیس دفتر جنبس حماس- به برخی از کشورها بر تحولات غزه اظهار کرد: متاسفانه مساله‌ای که وجود دارد، این است که مردم مظلوم فلسطین در شرایطی هستند که بسیاری از کشورهای جهان تحت تاثیر سلطه لابی‌های صهیونیست قرار دارند و در این وضعیت نمی‌توان از کشوری مانند روسیه توقع داشت که در کنار فلسطینی‌ها بایستد، در حالی که یک سوم اسرائیلی‌ها روس تبار هستند و یهودی‌ها نفوذ زیادی در مسکو دارند.

وی افزود:‌ در مورد مصر هم باید در نظر داشت، مردم مصر هنوز که هنوز است حامی ملت فلسطین هستند و به هیچ وجه صلح با اسرائیل را قبول نکرده‌اند و علی‌رغم این‌که ۴۰ سال است مصر معاهده صلح با اسرائیل امضاء کرده ولی هنوز اسرائیلی‌ها در میان مردم مصر جایگاهی ندارند.

این کارشناس مسائل فلسطین تصریح کرد:‌ مشاهده کردیم وقتی در مصر انقلاب رخ داد،‌ اولین کاری که مردم مصر انجام دادند به سفارت اسرائیل و بعد هم سفارت عربستان حمله کردند و این اتفاق نشان می‌دهد این‌ها نسبت به رژیم صهیونیستی و کشورهایی که به دنبال همکاری با اسرائیل هستند چه نفرت و انزجاری دارند.

آبشناس همچنین بیان کرد:‌ به هر حال دولت مصر تحت تاثیر فشارهای آمریکا قرار دارد و منافع خودش را در این می‌بیند که با آمریکایی‌ها همکاری کند به همین دلیل شاهد هستیم با بستن گذرگاه رفح به محاصره مردم فلسطین کمک می‌کند.

وی با بیان این‌که با این وضعیت نمی‌توان نگاه امیدوارانه‌ای به سفرهای هنیه داشت،‌ گفت: در حاضر ملت فلسطین به جز جبهه مقاومت و ایران حامی دیگری ندارند که پشتیبان آن‌ها باشد، بنابراین باید با ایمان به خدا و حمایت جبهه مقاومت به مسیر خودشان فعلا ادامه دهند مگر این که تغییراتی در ساختار رهبری کشورهای عربی ایجاد شود.

این عضو کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از فلسطین درباره این‌که گفته شده هنیه علاوه بر روسیه به ترکیه، مالزی، لبنان، کویت و… هم خواهد داشت، اظهار کرد:‌ از لحاظ سیاسی ممکن است این کشورها حمایت کنند کما این‌که ترکیه و شخص اردوغان بارها حمایت خود از ملت فلسطین را ابراز داشته اما نباید فراموش کنیم همکاری‌های موجود میان آمریکا و ترکیه این اجازه را به آنکارا نمی‌دهد که بخواهد پا را فراتر از مسائل سیاسی بگذارد.

آبشناس با بیان این‌که کشور لبنان اعم از رئیس جمهور،‌ مجلس و مردم آن همواره حامی مقاومت و فلسطین هستند،‌ ابراز کرد: طبیعتا لبنان به حمایتش از ملت فلسطین ادامه خواهد داد اما دیدیم که آمریکا کمک‌های تسلیحاتی به ارتش لبنان را در گرو این مساله قرار می‌دهد که نتواند در مقابل اسرائیل کاری انجام دهد اخیرا هم شروطی گذاشته است؛ مثلا به شرطی به لبنان کمک می‌کند که با مقاومت برخورد کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.