تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ آذر ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

فعالیت ۱۰ هزار یاور نماز در کشور

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: 10 هزار نفر در سطح کشور به عنوان یاور نماز فعالیت می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، محمود مظفر امشب در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان در خصوص برگزاری بیست و هشتمین اجلاسیه سراسری نماز در استان گلستان اظهار کرد: اجلاس‎های سراری نماز هر ساله در یک استان برگزار می‎شود که امسال بیست و هشتمین دوره از اجلاس در گلستان برگزار خواهد شد.

وی تصریح کرد: از یک سال گذشته تمام استان‎ها و شهرستان‎ها پیش اجلاس نماز را برگزار کردند تا در این برهه زمانی اجلاسیه سراسری نماز در گلستان برگزار شود و موانع و اقدامات مطلوب انجام شده در حوزه نماز مورد بررسی قرار گیرد.

*ارسال بیش از ۱۵ هزار اثر به اجلاسیه سراسری نماز

قائم مقام ستاد اقامه نماز بیان کرد: در اجلاسیه سراسری نماز در گلستان از تجربیات موفق در حوزه نماز رونمایی می‎شود، همچنین نمایشگاهی برای به نمایش گذاشتن اقدامات صورت گرفته در حوزه نماز برپا خواهد شد.

مظفر از ارسال بیش از ۱۵ هزار اثر به اجلاسیه سراسری نماز خبر داد و گفت:  آثار ارسال شده به اجلاسیه با محوریت ایده‎ها و تجربیات موفق، اقدامات برای رونق نماز در مدارس، نقش روحانیون و معلمان و مدیران و والدین در رونق مدارس در قالب فیلم، کتاب، ایده و … به دست ما رسیده است.

وی با اشاره به اینکه برنامه‎های آموزشی و فرهنگی مختلفی برای ترویج نماز انجام می‎شود، گفت: برای گروه‎های اثرگذار مهارت‎های ویژه انتقال و ترویج نماز آموزش داده می‎شود، همچنین برنامه‎هایی برای اثرپذیران در دستور کار قرار دارد.

قائم مقام ستاد اقامه نماز به اقدامات انجام‎شده برای ترویج نمازخوانی برای خانواده‎ها اشاره کرد و گفت: قبل از اصلاح جامعه، باید کانون خانواده اصلاح شود و والدین بدانند سرمایه اصلی زندگی آنها، فرزندان هستند لذا دوره‎های آموزشی و نشست‎هایی ویژه والدین برای حفظ سرمایه باارزش فرزند برگزار می‎شود.

مظفر با بیان اینکه یکی از راه‎های حفظ فرزندان، انس گرفتن آنها با نماز است، بیان کرد: نماز موجب تقویت روح و معنویت نوجوانان و جوانان می‎شود.

وی ادامه داد: آموزش مدیران مدارس با عنوان طرح مبین در دستور کار قرار گرفت و همچنین نشست‎های دانش‎آموزی با حضور اساتید مختلف در مدارس برگزار می‎شود و معلمان سوم ابتدایی دختران در زمان جشن تکلیف نقش به‎سزایی دارند لذا برای این دسته از معلمان و دانش‎آموختگان تربیت معلم دوره‎های آموزشی برگزار شده است.

*نماز باید از حالت دستورالعملی و دولتی خارج شود

قائم مقام ستاد اقامه نماز تصریح کرد: ما درصدد هستیم نماز را از حالت دستورالعملی، دولتی و بخشنامه‎ای خارج کنیم گرچه بخش‎های دولتی نیز در حوزه نماز اقداماتی انجام می‎دهند اما نماز باید توسط مردم ترویج شود و هر کسی باید احساس کند آثار مثبت نماز به خودش مرتبط است.

مظفر گفت: بیش از ۹۰ درصد مجرمان زندانی، بی‎نماز هستند و این آمار نشان می‌دهد ترک نماز آسیب‎های اجتماعی را افزایش می‎دهد.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار نفر در سراسر کشور به عنوان یاوران نماز فعالیت می‎کنند، گفت: علاقه‎مندان برای فعالیت در طرح یاوران نماز به ستاد اقامه نماز استان خود مراجعه کنند و پس از شرکت در دوره‎های آموزشی می‎توانند در این طرح مشارکت کنند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد جمعیت جوانانی که برای امنیت و آرامش کشورمان جنگیدند و شهید شدند از مساجد تربیت شدند، یادآور شد: مسجد می‎تواند باعث رشد و بالندگی جوانان این مرزوبوم شود لذا ما درصدد هستیم پیوند بین مدرسه و مساجد برقرار شود.

*نماز شدیدترین تهاجمات فرهنگی دشمن را بی‌اثر می‌کند

مظفر خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم به معنویت، اخلاق و دین اشاره کردند از این رو ما نیز در گام دوم انقلاب اسلامی، خط ویژه‎ای برای جوانان در نظر گرفتیم تا جوانان را با نماز تجهیز کنیم و آنها از سلاح نماز برای مقابله با دشمن استفاده کنند.

وی متذکر شد: اگر جوانان با نماز انس بگیرند شدیدترین تهاجمات فرهنگی بی‎اثر خواهد شود و جوانان در برابر تهاجمات دشمن مقاوم می‎شوند.

قائم مقام ستاد اقامه نماز از آموزش و پرورش خواست به نماز نگاه ویژه و جدی داشته باشد و افزود: با تحقق این مهم دانش‎آموزان رشد اخلاقی، علمی و ایمانی را تجربه می‎کنند و نسلی که قرار است گام دوم را بگذراند قوی، مؤمن و بایمان خواهند بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.