تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸.::. ساعت : ۵:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

اتمام مرحله سوم طرح مناسب‌سازی بوستان‌ها برای توان‌یابان

معاون خدمات شهری شهرداری تهران از مناسب‌سازی ۲۲ بوستان در سطح مناطق ۲۲گانه شهر تهران برای استفاده معلولان و توان‌یابان خبر داد و گفت: مناسب‌سازی بوستان‌ها در دو مرحله به پایان رسیده و مرحله سوم نیز که شامل ۲۲بوستان دیگر است، روز ۱۲آذرماه امسال مصادف با روز جهانی معلولان برای استفاده معلولان مناسب‌سازی می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، مجتبی یزدانی درباره اقدامات صورت گرفته در این بوستان‌ها پرداخت و گفت: در این طرح ورودی بوستان‌ها، مسیرهای تردد، دسترسی به فضاهای ورزشی و بازی، دسترسی به آبخوری‌ها، نیمکت‌ها و سایر امکانات و تجهیزات پارکی، سرویس‌های بهداشتی، نمازخانه و ساختمان اداری برای استفاده معلولان  پیش بینی و مناسب‌سازی می‌شود.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران تاکید کرد: شهرداری تهران اهتمام ویژه‌ای برای مناسب‌سازی بوستان‌ها برای تسهیل در تردد توان‌یابان دارد و با تلاش‌ها و پیگیری‌های این معاونت و همت مناطق ۲۲گانه مرحله چهارم مناسب‌سازی بوستان‌ها تا پایان اسفندماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و طی آن ۴۴ بوستان دیگر نیز مناسب سازی خواهد شد.

یزدانی خاطرنشان کرد: طرح مناسب‌سازی بوستان‌ها در مرحله چهارم از تیر ماه سال جاری به اجرا در آمده است که در این طرح، هر منطقه دو بوستان را جهت استفاده معلولان و کم توانان مناسب‌سازی می‌کند.

وی تاکید کرد: با تدابیر صورت گرفته عملیات مناسب‌سازی بوستان‌ها باید در تمامی بوستان‌های جدید الاحداث پیش از افتتاح نیز اجرایی شود.

یزدانی در ادامه به اقدامات سازمان میادین و میوه و تره بار پرداخت و گفت: به همین مناسبت سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران در نظر دارد تا به شکل همزمان از ۲۲ میدان و بازاری که برای توان‌یابان اعم از معلولان و جانبازان مناسب‌سازی شده‌اند، بهره‌برداری کند.

یزدانی با ذکر این نکته که در این ۲۲ میدان  و بازار میوه و تره بار نسبت به استانداردسازی فضاهای موجود به منظور امکان استفاده آسان و ایمن افراد کم‌توان اقدام شده است، خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲۲ میدان و بازار میوه و تره بار با توجه به استانداردهای تعریف شده برای استفاده معلولان و جانبازان مناسب سازی شده‌اند که از این تعداد هقت میدان و بازار مناسب‌سازی شده در شرق تهران، هفت محل در غرب، یک محل در شمال تهران، چهار محل در جنوب تهران و سه محل در مرکز پایتخت قرار دارند.

به گفته یزدانی، علاوه بر مناسب سازی میادین و بازارهای مذکور، بلافاصله استانداردسازی ۴۱ میدان و بازار دیگر نیز آغاز خواهد شد.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به تحویل و بهره برداری از  دو پروژه مبلمان شهری در حوزه توان یابان به مناسبت ۱۲ آذرماه روز جهانی معلولان پرداخت و گفت: تحویل ۱۵ مجموعه بازی ویژه کودکان توان‌یاب ،۱۱۰ مجموعه تندرستی ویژه افراد توان‌یاب (بزرگسالان)، توزیع ۲۲ مجموعه تندرستی شش تایی در فاز اول به مناطق ۲۲گانه تا  ۱۲آذرماه ۹۸ و افتتاح پروژه مجموعه فوتبال کانادین (ویژه افراد کانادین – قطع پا) در بوستان لاله واقع در منطقه ۶ از جمله اقدامات سازمان زیباسازی به این مناسبت است.

یزدانی به مناسب سازی مجتمع عروجیان در بهشت زهرا(س) برای تردد معلولان اشاره کرد و گفت: اصلاح هندسی رمپ و لوپ ورودی و خروجی این مجتمع جهت تسهیل در تردد توان‌یابان اعم از معلولان، جانبازان و سالمندان به انجام رسیده است همچنین در این مجتمع محلی برای ارائه ویلچر به شکل رایگان به معلولان و سالخوردگان در نظر گرفته شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، وی با بیان این که اصلاح هندسی ورودی و خروجی حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) نیز مناسب‌سازی شده است و در این مکان نیز ویلچر رایگان به شهروندان و معلولان ارائه می‌شود، تصریح کرد: مناسب‌سازی ورودی و خروجی و رمپ و لوپ‌ها در قطعات جدید بهشت زهرا(س) نیز برای تردد معلولان و کم توانان به انجام رسیده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.