تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۱ آذر ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۳۷ ب.ظ
فاقددیدگاه

آماده‌باش راهداران در جاده‌های برفگیر مازندران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران گفت: بیش از ۳۰ گروه راهداری با توجه به شرایط جوی در جاده‌های برفگیر مازندران مستقر شدند.

به گزارش قائم آنلاین، عباسعلی نجفی در گفت و گو با خبرنگار ما با اشاره به هشدار هواشناسی مبنی بر ورود سامانه سرد و بارشی، راهداران برای اجرای عملیات برفروبی و ایمن سازی جاده‌های کوهستانی در مناطق برفگیر و ارتفاعات استان، مستقر شدند.

وی با بیان اینکه ۳۳گروه راهداری با ۲۵۰ماشین و ۳۵۰راهدار در راههای ارتباطی استان مستقرند افزود: اکنون ۲۲ راهدارخانه برای ارائه امکانات به مسافران و در راه ماندگان در محور‌های ارتباطی مازندران تجهیز شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مازندران به آمادگی این اداره کل به منظور حفظ ایمنی در جاده‌ها و جلوگیری از بروز سوانح رانندگی با امکانات گروههای راهداری اشاره و به رانندگان توصیه کرد؛ با رعایت قوانین و مقرارت، تجهیزات ایمنی به ویژه زنجیر چرخ تردد کنند.

نجفی گفت: مسافران و رانندگان می‌توانند برای آگاهی از آمار تردد و آخرین وضعیت راهها با توجه به شرایط جوی با سامانه پیام کوتاه ۱۰۰۰۰۱۴۱ و تلفن گویای ۱۴۱ ارتباط برقرار کنند.

وی تصریح کرد: از ۱۰ هزار کیلومتر طول راههای ارتباطی مازندران، ۱۳ گردنه به‌ طول ۷۰۰ کیلومتر و ۳ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مسیر‌ برفگیر است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.