تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۳ آبان ۹۸.::. ساعت : ۲:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

تفرقه و اختلاف امت اسلامی محصول نفوذ و توطئه نظام‌های استکباری است

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: برخی اختلافات و تفرقه های موجود در دنیای اسلام و جوامع اسلامی محصول نفوذ و توطئه های نظام سلطه و استکبار است.

به گزارش قائم آنلاین، حجت الاسلام ناصرشکریان امیری در جلسه پرسنلی کارکنان تبلیغات اسلامی استان ضمن عرض تبریک بمناسبت فرا رسیدن ایام ولادت نبی معظم و مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت ، اظهار داشت : وحدت امروز راهبردی ترین مساله و حائز اهمیت در دنیای اسلام است که باید با تحکیم آن در جوامع اسلامی در مقابل توطئه ها و اختلاف افکنی ها ایستادگی کرد.

وی در ادامه با اشاره به سیره و روش زندگانی نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و نوع مدیریت ایشان در دوران بابرکت حیاتشان افزود: محبوبیت رسول مکرم اسلام (ص) در نزد خدای متعال و امت اسلامی نشان از ویژگی های منحصربفرد ایشان بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران در بخش دیگری از سخنان خود به برخی اختلافات قومی و قبیله ای در جوامع اسلامی اشاره و تصریح کرد : تمام تفرقه افکنی ها و اختلافات در برخی جوامع اسلامی محصول نفوذ و توطئه های نظام های استکباری و استبدادی جهان است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران در ادامه سخنان خود به اهمیت موضوع وحدت در این برهه از زمان اشاره و تاکید کرد: همه کشورهای اسلامی باید به دور از هرگونه اختلاف و تفرقه مسیر همدلی و وحدت را دنبال کنند و در مقابل توطئه های دشمنان اسلام هوشمندانه عمل کنند.

شکریان امیری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت تبیین و روشنگری مسائل مهم دنیای اسلام در جوامع اسلامی اشاره و خاطر نشان کرد: انسجام و اتحاد دنیای اسلام و امت اسلامی می تواند در برابر زورگویی ها و زیاده خواهی های دشمنان بهترین استراتژی باشد و از این وحدت و همدلی در راستای تحقق تمدن نوین اسلامی و عزت اسلام بهره برداری کرد.

استاد حوزه های علمیه و دانشگاه های مازندران در بخش پایانی سخنان خود ، پیامبر مکرم اسلام (ص) را منادی وحدت دنیای اسلام دانست و بیان داشت:پرهیز از اختلافات و توجه به مشترکات و  اتحاد و انسجام دنیای اسلام اصل مورد تاکید و دغدغه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری(حفظه الله ) بوده و هست و ایجاد شکاف و اختلاف در جوامع اسلامی جزء به ضرر دنیای اسلام نخواهد بود و از این فرصت دشمنان اسلام در راستای تقویت و حفظ منافع خود در منطقه بهره برداری خواهند کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.