تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸.::. ساعت : ۹:۰۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

۲ پیشنهاد به فدراسیونهای فوتبال و دانش آموزی

سرمربی تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران با تاکید بر این که باید طرح توسعه فوتسال ایران توسط فدراسیون فوتبال و فدراسیون دانش آموزی مدنظر قرار گیرد، اظهار کرد: باید تعامل این دو فدراسیون در بخش برگزاری مسابقات بیشتر شود تا از موازی کاری های پیش آمده جلوگیری بعمل آید.

به گزارش قائم آنلاین، یاشار مطلب‌زاده در گفت و گو ، در مورد قهرمانی تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران در مسابقات دانش آموزی زیر ۱۸ سال قهرمانی آسیا که در کشور تایلند برگزار شد، اظهار کرد:‌ در این دوره از رقابت‌ها توانستیم مقابل تیم‌های تایلند، اندونزی، چین، و مجددا تایلند که میزبان این دوره از رقابت‌ها بود و به فینال راه یافت غلبه کنیم و به مقام قهرمانی برسیم.

وی ادامه داد: اندونزی سرمایه گذاری بسیار خوبی در حوزه‌ فوتسال دانش آموزی کرده است و مربیان آن ها در این دوره از رقابت‌ها ژاپنی بود که حاکی از توجه بسیار آن ها به این رشته ورزشی است، علاوه بر این چینی‌ها در این مسابقات از شرایط فیزیکی بسیار مناسبی برخوردار بودند و در قیاس با سایر زیر ۱۸ ساله‌ها قد و قامت بسیار بالایی داشتند، اما خوشبختانه توانستیم مقابل این تیم‌ نیز در مرحله نیمه نهایی به پیروزی برسیم.

سرمربی تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران در مورد تیم ملی فوتسال دانش آموزی تایلند نیز، خاطر نشان کرد: تایلندی‌ها ۱۶ سال است که تمام مدارس کشور خود را به سالن‌های دارای کفپوش استاندارد مجهز کرده اند و در این دوره از رقابت‌ها ۱۲ نفر کادر فنی داشتند که نشان می‌دهد چه سرمایه گذاری خوبی در این رشته کرده اند.

مطلب زاده با تاکید بر این که باید توجه مستمری به تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران وجود داشته باشد تا بتواند روند موفقیت آمیز خود را ادامه دهد، گفت: بازیکنان ایرانی از استعداد بالقوه‌ای برخوردارند و سایر کشورها در قیاس با فوتسال ایران چنین پتانسیلی ندارند، بنابراین باید توجه به فوتسال پایه در ایران چه از طریق فدراسیون دانش آموزی و چه از طریق فدراسیون فوتبال مستمر باشد تا شاهد موفقیت هرچه بیشتر در این حوزه باشیم.

وی همچنین در خصوص حضور ایران در مسابقات جهانی فوتسال دانش آموزی که قرار است اردیبهشت ماه سال آینده در کشور فرانسه برگزار شود، اظهار کرد:‌ هنوز در ارتباط با اعزام تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران به این دوره از رقابت‌ها تصمیم‌گیری نشده است و در این رابطه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش و نیز فدراسیون دانش آموزی تصمیم گیری خواهند کرد.

سرمربی تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران در ارتباط با روند تشکیل تیم ملی فوتسال دانش آموزی ایران جهت شرکت در رقابت های قهرمانی آسیا نیز، خاطر نشان کرد: خردادماه سال جاری اولین اردوی انتخابی تیم ملی فوتسال دانش اموزی ایران برگزار شد و در نهایت از طریق شش اردو ۱۲ بازیکن انتخاب شدند و خوشبختانه در طول این مسیر از امکانات مناسبی اعم از سالن، تغذیه و خوابگاه برخوردار بودیم و جمعا از هفت استان سیستان و بلوچستان، چهار محال و بختیاری، خوزستان، قزوین، تهران، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران انتخاب شدند و یکی از بازیکنان ما نیز هم اکنون در تیم ملی زیر ۲۰ سال فوتسال حضور دارد.

مطلب زاده همچنین در ارتباط با مسائل و مشکلات موجود در حوزه‌ فوتسال پایه در ایران، تصریح کرد: فدراسیون دانش آموزی و فدراسیون فوتبال باید تعامل بیشتری با یکدیگر داشته باشند تا از موازی‌ کاری های پیش آمده که به طور مثال می‌توان به برگزاری مسابقات اشاره کرد پرهیز شود. همانطور که می‌دانید فدراسیون فوتبال سالانه مسابقاتی را در رده‌های پایه برگزار می‌کند و همین مسابقات نیز توسط فدراسیون دانش آموزی در مقاطع مختلف به صورت کشوری برگزار می‌شود که در این رابطه پیشنهاد می‌کنیم به جای برگزاری دو سری مسابقات یک سری مسابقات با کیفیت بیشتر برگزار شود.

وی ادامه داد: همچنین باید طرح توسعه فوتسال ایران از سوی فدراسیون فوتبال و فدراسیون دانش آموزی مدنظر قرار گیرد تا از همه پتانسیل های فوتسال ایران در رده پایه بهره مند شویم و بتوانیم عملکرد بهتری در این حوزه داشته باشیم، خوشبختانه استعدادیابی مناسبی از سوی فدراسیون فوتبال در رده‌ پایه فوتسال مدنظر است و در بخش دانش آموزی نیز چنین نگاهی وجود دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.