تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۶ مهر ۹۸.::. ساعت : ۸:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

کشف ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق در تنکابن

فرمانده انتظامی تنکابن از کشف ۲۰ تن چوب قاچاق به ارزشی بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، محمدصادق شاه نظری در گفت و گو ، گفت: به منظور مبارزه با قاچاق محصولات و فرآورده های جنگلی ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی این قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن، تصریح کرد: در اجرای این ماموریت، ماموران پلیس آگاهی با اجرای طرح مقابله با قاچاق فراورده های جنگلی و کسب اخبار واصله از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ موفق به شناسایی چند قاچاقچی محصولات جنگلی در این شهرستان شدند.

وی، خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های قضائی در عملیاتی ضربتی متهمان را که در حال خارج کردن چوب های قاچاق با استفاده یک خودروی وانت نیسان و ۲ خودروی کامیون از جنگل های این شهرستان،بودند دستگیر کردند.

به گفته شاه نظری، در بازرسی از خودروهای متهمان در مجموع ۲۰ تن چوب جنگلی قاچاق کشف شد.

شاه نظری ارزش چوب های قاچاق کشف شده را بالغ بر ۷۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و اظهار داشت: محصولات قاچاق کشف شده به اداره منابع طبیعی شهرستان تحویل و متهمان پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان تنکابن با اشاره به اينكه قطع درختان جنگلی، به تاراج بردن منابع ملي بوده و تبعات زيست محيطي زيادي را در پي دارد، از مردم و شهروندان، خواست: در صورت مشاهده فعاليت غيرقانوني قاچاقچيان چوب و فراورده های جنگلی که میراث گذشتگان برای استفاده بهینه از آن و حق نسل آینده است مراتب را سريعا به پليس ۱۱۰ اطلاع دهند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.