تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۵ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۳:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

۶ هزار شرکت دانش‌بنیان ۴۳ هزار شغل پایدار ایجاد کردند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: 6 هزار شرکت دانش بنیان کشور بیش از 43 هزار شغل پایدار ایجاد کردند و برای توسعه پایدار، کمک به رونق تولید و اشتغال‌زایی نیز تاثیرات خوبی داشتند.

به گزارش قائم آنلاین،  منصور غلامی در نشست اعضای شورا و هیئت ممیزی دانشگاه مازندران اظهار کرد: در استان‌های مختلف دانشگاه‌هایی وجود دارد که به صورت مادر و معین هستند و با توجه به نقش اصلی دانشگاه‌ها، تمرکزگذاری و واگذاری اختیارات می‌تواند سرعت عمل در تصمیم‌گیری را به همراه داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق واگذاری مسئولیت‌ها نظارت ارزیابی و بررسی دانشگاه‌های مادر است که بار زحمتی برای آن‌ها دارد؛ بحث نظارت، ارزیابی و بررسی کیفی عملکرد در دانشگاه‌ها است که به دانشگاه مادر واگذار می‌شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: استان مازندران بیش از ۴۰ موسسه آموزش عالی غیر دولتی دارد که نیاز به ساماندهی دارد و مسئولان باید دراین خصوص کمک کنند.

غلامی افزود: در استان‌ها توزیع ماموریت علمی بین مراکز دولتی صورت می‌گیرد و قرار نیست همه دانشگاه‌ها مانند دانشگاه‌های تهران شوند چراکه هر دانشگاهی در زمینه خود می‌تواند کار مهمی را انجام دهد.

این مسئول ادامه داد: دانشگاه مازندران نیار به تقویت دارد و این امر باید از محل منابع داخلی و مصوبات شورای دانشگاهی تامین شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه انسجام نظام آموزش عالی کشور در استان‌ها مهم است و رقابت منفی شایسته نیست، گفت: دانشگاه‌ها در بحث راهبرد آموزش عالی استان کار کنند و ما نیز حمایت می‌کنیم.

وی اظهار کرد: ۶ هزار شرکت دانش بنیان کشور بیش از ۴۳ هزار شغل پایدار ایجاد کردند و برای توسعه پایدار، کمک به رونق تولید و اشتغال‌زایی نیز تاثیرات خوبی داشتند.

غلامی با اشاره به اینکه از درخواست احداث پارک علم و فناوری برای دانشگاه مازندران استقابل می‌کنیم گفت: توسعه روابط بین‌الملل و پذیرش دانشجویان بیشتر خارجی در دستور کار ما است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه از وجه مثبت فضای مجازی برای انتقال تجربیات باید استفاده کرد یادآور شد: اعتبارات عمرانی باید از سوی رئیس دانشگاه مازندران پیگیری شود و همچنین نماینده مجلس رایزنی لازم را داشته باشند.

وی بر لزوم توجه مسئولان استانی به این دانشگاه تاکید و تصریح کرد: مسئولین استانی در زمینه آموزش عالی انسجام بیشتری داشته باشند چراکه دانشگاه مازندران نیاز به منابع استانی دارد.

غلامی اذغان کرد: اساتید دانشگاه باید محیطی را برای دانشجویان فراهم کنند تا آن‌ها از هرگونه تفکر ناامید کننده مصون بمانند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.