تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۴ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

هیچ‌گونه امتیازی در آزمون استعدادهای درخشان لحاظ نمی‌شود

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش مازندران گفت: در آزمون استعدادهای درخشان هیچگونه امتیازی برای پذیرش دانش‌آموزان وجود ندارد و هیچگونه سهمیه‌ای برای کسی منظور نمی‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، عبدالله آزادی در گفت‌وگو ، از فعالیت ۲۹ مرکز آموزشی استعدادهای درخشان در سطح استان مازندران خبر داد.

وی افزود: از این تعداد سهم مدارس دخترانه ۱۵ مرکز و سهم مدارس پسرانه ۱۴ مرکز است.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: حدود ۶ هزار و ۶۶۲ دانش‌آموز سال گذشته در مدارس استعدادهای درخشان استان، مشغول تحصیل بودند که از این تعداد، ۴ هزار و ۵۳۸ دانش‌اموز در متوسطه دوم و مابقی نیز در دوره متوسطه اول فعالیت می‌کردند.

آزادی بیان کرد: از مجموع کل دانش‌آموزان اعلام شده، تعداد یک‌هزار و ۸۶۴ دانش‌آموز سمپادی پایه دوازدهم از این مدارس فارغ‌التحصیل شدند و به جای این‌ها تعداد ۷۹۰ نفر دانش‌اموز جدید در پایه هفتم وارد این مدارس شدند.

وی ادامه داد: طی سال تحصیلی جدید در دوره متوسطه دوم نیز تعداد ۵۷۵ نفر در قالب تکمیل ظرفیت وارد مدارس سمپادی شدند.

رئیس اداره استعدادهای درخشان آموزش و پرورش مازندران تصریح کرد: تمامی دانش‌اموزان ورودی به مدارس استعدادهای درخشان استان، صرفا از طریق آزمون ورودی پذیرفته می‌شوند و هیچ ملاک و معیار دیگری برای جذب این دانش‌آموزان وجود ندارد.

آزادی در پاسخ به این سوال که آیا سهمیه خاصی برای اقشار و آحاد خاصی برای قرارگرفتن در میان دانش‌اموزان این مدارس وجود دارد یا خیر، تاکید کرد: در آزمون استعدادهای درخشان هیچگونه امتیازی برای پذیرش دانش‌آموزان وجود ندارد و هیچگونه سهمیه‌ای برای کسی منظور نخواهد شد.

وی با بیان اینکه استان مازندران از لحاظ جمعیت دانش‌آموزی در تمام عرصه‌های آموزشی اعم از عادی، غیردولتی، سمپادی و استعدادهای درخشان در سطح کشور دارای رتبه دهم است؛ گفت: استان مازندران به لحاظ شاخص‌های نخبگی و شاخص‌های قابل طرح در عرصه استعدادهای درخشان در رتبه‌های دوم و سوم کشور قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.