تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۱ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۳:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

مازندرانی‌ها و تهرانی‌ها رکوردار بیشترین غریق در دریای مازندران

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران گفت: بیشترین مغروقان طی 124 روز گذشته مربوط به استان‌های مازندران و تهران با 6 تن، کرج و گلستان با پنج تن بوده است.

به گزارش قائم آنلاین، نقی کریمیان امروز درباره آخرین وضعیت دریای مازندران در گفت‌وگو ، در شهرستان ساری، اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح‌های دریای مازندران یعنی یکم خرداد ماه تا ۲۱ شهریور ماه امسال تعداد نجات‌یافتگان به یک‌هزار و ۲۴۳ نفر رسید که از این تعداد ۶۰ نفر به بیمارستان اعزام شدند که بیشترین اعزام به بیمارستان مربوط به استان‌های بابل با ۲۱، محمودآباد ۹ و چالوس و تنکابن ۶ نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه تعداد غریق در دریای مازندران به ۲۹ تن رسید، افزود: از این تعداد ۲۶ تن مرد و سه تن زن هستند.

رئیس هیأت نجات غریق و غواصی مازندران اضافه کرد: بیشترین غرقی در ساحل نوشهر با هشت تن، بابلسر و محمودآباد با چهار تن و عباس‌آباد با سه تن رخ داده است.

کریمیان با اعلام اینکه بیشترین مغروقان مربوط به استان‌های مازندران و تهران با ۶ تن، کرج و گلستان با پنج تن بوده است، تصریح کرد: بیشترین محل حادثه نیز ۱۲ تن در بخش خصوصی، ۱۰ تن در بخش حادثه‌خیز و هفت تن در مناطق غیرقابل پوشش بوده است.

وی یادآور شد: همچنین ۱۴ تن در روزهای طوفانی، ۱۱ تن در روزهای نیمه‌آرام و چهار تن در روزهای آرام دریای مازندران غرق شدند.

رئیس هیات نجات غریق و غواصی مازندران درباره رده سنی مغروقان، اظهار کرد: یک تن از یک تا ۱۲ سال، پنج تن از ۱۲ تا ۱۷ سال، ۱۵ تن از ۱۷ تا ۳۰ سال و هشت تن در رده میان سالان در دریای مازندران غرق شدند.

کریمیان در مقایسه وضعیت دریای مازندران طی ۱۲۴ روز گذشته، بیان کرد: وضعیت دریا در سال گذشته ۵۹ روز آرام، ۳۳ روز نیمه‌آرام و ۲۱ روز طوفانی بود ولی امسال ۲۶ روز آرام، ۴۰ روز نیمه‌آرام و ۴۷ روز طوفانی بوده است.

وی یادآور شد: سال گذشته تا به امروز ۳۶ غریق داشتیم که امسال باوجود افزایش روزهای طوفانی دریا تعداد غریق به ۲۹ غریق رسید که نشان‌دهنده تلاش‌های بسیار ناجیان غریق بوده است.

کریمیان در پایان گفت: دریای مازندران تا پایان هفته طوفانی است و برای شنا ممنوع اعلام شده است که ضرورت دارد مسافران و مردم به این مهم توجه کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.