تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مرکز نوآوری و شتاب هلال احمر بزودی افتتاح می‌شود

معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: با هدف توسعه و تعمیق آموزش‌های کاربردی در حوزه امداد و نجات، در آینده نزدیک مرکز نوآوری و شتاب هلال ایران راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، احمد سلطانی در نشست شورای مدیران جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره ، قانون مدیریت بحران از سوی رئیس جمهور اظهار کرد: جمعیت هلال احمر در این قانون  که به عنوان یک سند بالادستی شناخته می شود وظایف و ماموریتهای مهمی برعهده دارد.

وی تصریح کرد: با هدف توسعه و تعمیق آموزش های کاربردی در حوزه امداد و نجات ، درآینده نزدیک مرکز نوآوری و شتاب هلال ایران راه اندازی خواهد شد.

معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر یکی از اهداف این مرکز را تولید نرم افزارها و اپلیکیشن های آموزشی و کاربردی اعلام کرد و افزود: کیفی سازی دوره های آموزشی عمومی و تخصصی  به موازات افزایش برگزاری دوره ها از مهمترین اولویتهای این معاونت است.

سلطانی با بیان اینکه با فعال سازی سه اداره آموزش مخاطرات،اداره آموزش کمکهای اولیه و اداره مدیریت مخاطرات جامعه محور قصد داریم محتوای آموزشی متناسب برای جامعه هدف را تهیه و تدوین نماییم گفت:از همه مدیران شعب و کارشناسان مرتبط با حوزه آموزش تقاضا داریم در نقد و بررسی دستورالعمل های آموزشی مشارکت فعال داشته باشند.

وی با بیان اینکه در بخش مراکز جامع علمی-کاربردی به ۱۳ مرکز اجازه فعالیت دادیم که مرکز مازندران یکی از این مراکز است گفت: در بخش مراکز علمی و کاربردی رویکرد اساسی ما ارتقای کیفی این مراکز و تخصصی و کاربردی کردن دوره های آموزشی است.

معاون آموزش،پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در فرایند فعالیت اینگونه مراکز، اولویت با رشته های کاربردی متناسب با شرایطمنطقه ای و  مخاطرات محیطی است.

این مسئول با بیان اینکه حوزه پژوهش و فناوری از حوزه های مغفول مانده در معاونت آموزش و پژوهش بوده است گفت: برای پویایی این بخش ها برنامه های جامعی را تدوین نمودیم که راه اندازی دومرکز تحقیقات تاب آوری در بلایا و مرکز تحقیقات مدیریت بیماریها در تجمعات انبوه از جمله این اقدامات است.

سلطانی افزود: در بخش پایان نامه های دانشجویی نیز از پایان نامه‌های مرتبط و کاربردی و مقالات  کاربردی که درمجلات علمی معتبر چاپ گردد حمایت مالی خواهیم کرد.وی با تقدیر از خدمات جمعیت هلال احمر استان مازندران گفت: هلال احمرمازندران یکی از جمعیت های استانی بسیار موفق و با برنامه در کشور است که هرجا در سطوح ملی نیازمند خدمات هلال احمر باشیم ، هلال احمرمازندران پیشتاز است.

*آموزش مقوله‌ای استراتژیک

مدیرعامل جمعیت هلال احمرمازندران نیز با تاکید بر اینکه از نظر ما مقوله آموزش محوری مولفه در هلال احمراست گفت: اگر به پیشگیری و مدیریت بحران و کاهش خسارات ناشی از بلایا و سوانح به عنوان یک راهبرد می اندیشم ،باید به مقوله آموزش اهمیت دهیم گفت: براساس این رویکرد ، ما در جمعیت هلال احمرمازندران برای هر فعالیت و خدمتی که از سوی معاونتها و حوزه های مختلف ارائه می شود پیوست آموزشی تدوین کردیم.

مجتبی اکبری با اشاره به اینکه آموزش حوزه ای استراتژیک و محوری ترین فعالیت در هلال احمراستان مازندران است که هیچگونه محدودیت اعتباری برای آن قائل نبوده و نیستیم تصریح کرد: در برگزاری تمامی دوره های مصوب و ابلاغی آموزشی از سوی جمعیت مرکز، هلال احمرمازندران با راندمان دو تا چندبرابری عمل نموده است.

اکبری با اعلام اینکه استان مازندران با توجه به موقعیت گردشگری و ویژگیهای طبیعی ومیزبانی سالانه از ۲۰میلیون گردشگر ، خدمات ملی ارائه می دهد گفت: برنامه راهبردی ما با توجه به نیازسنجی انجام شده تربیت و آموزش  ۳هزار نجاتگراست گفت: برنامه‌های بسیار ارزشمندی برای تحقق این هدف تدوین و در دست اجراست.

دیدگاه خود را به ما بگویید.