تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۴:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کمیته استقرار مجدد نیروها در حدیده یک مرکز عملیات مشترک راه‌اندازی می‌کند

کمیته مشترک استقرار دوباره نیروها در حدیده یمن از توافق برای ایجاد یک مرکز عملیات مشترک جهت برقراری آرامش و نظارت بر آتش‌بس خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، کمیته سه‌جانبه مشترک برای استقرار دوباره نیروها در حدیده شامل نمایندگانی از دولت مستعفی یمن و جنبش انصارالله و با رهبری سازمان ملل پس از ششمین نشست مشترک خود در کشتی سازمان ملل مستقر در آب‌های آزاد حدیده در بیانیه‌ای اعلام کرد، راهکاری بین‌المللی را برای برقراری آرامش در حدیده و تقویت آتش‌بس توافق شده در نشست قبلی کمیته در ژوئن گذشته در پیش می‌گیرد.

در ادامه این بیانیه آمده است، بر این اساس توافق شد یک مرکز عملیات مشترک شامل افسران از هر دو طرف برای ارتباط و هماهنگی و نیز افسرانی از سازمان ملل در مقر هیئت سازمان ملل در حدیده ایجاد شود.

در بیانیه یاد شده درباره ماموریت‌هایی که به این مرکز محول خواهند شد، آمده است: در این مرکز برای مقابله با بالا گرفتن تنش‌ها و مقابله میدانی با تحولات از طریق تماس مستقیم با افسران میدانی مستقر در جبهه‌های مختلف استان حدیده تلاش خواهد شد.

همچنین در بیانیه یاد شده آمده است، اعضای کمیته مشترک توافق کردند به عنوان اولین گام در راستای تثبیت آتش‌بس و پایان دادن به مشکلات غیرنظامیان ساکن حدیده، تیم‌های نظارتی در چهار پایگاه در خطوط مقدم شهر حدیده مستقر شوند.

طبق بیانیه مذکور، اعضای کمیته مشترک در نشست اخیر خود ابعاد فنی و عملیاتی پیشنهاد (مارتین گریفیث) فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن درباره اجرای توافقنامه حدیده و مراحل آن را بحث و بررسی کردند و پیشنهادات خود در این زمینه را به زودی ارائه خواهند کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.