تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

انتقاد عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران از نبود سیستم تشویقی و رفاهی برای پرستاران

عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با انتقاد از نبود سیستم تشویقی و رفاهی برای پرستاران گفت: این در حالی است که وجود سیستم تشویقی به حفظ روحیه و کیفیت خدمات و مراقبت‌های پرستاری منجر می‌شود حال آن‌که متأسفانه همکاران تنها تهدید و تنبیه را می‌بینند.

به گزارش قائم آنلاین، دکتر «فرشید الازمنی‌نوده» مدرس دانشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری نظام پرستاری تهران با عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی و با اشاره به نقش حضرت زینب(س) به عنوان پرستار دشت کربلا و پیام‌رسان قیام عاشورا در ادامه اظهار کرد: حضرت زینب کبری علاوه‌بر پیام‌رسانی قیام عاشورا تسکین‌دهنده زخم‌ها و دردهای بازماندگان واقعه کربلا هم بودند.
وی ادامه داد: ما نیز به‌عنوان نمایندگان ائتلاف رفاه و همدلی حق دفاع از پرستاران حسینی را داریم ما پرستاران رسالت زینب گونه برعهده داریم که آرامش‌دهنده دردهای بیماران و همراهان آن‌ها هستیم.


عضو هیئت مدیره نظام پرستاری تهران با بیان این‌که این قشر زحمتکش و حامی بیماران به حمایت همه جانبه نیاز دارند، افزود: این حمایت باید به لحاظ مادی و معنوی باشد.
دکتر الازمنی با اظهار تأسف از این‌که این حمایت‌های مادی و معنوی از سوی مسئولان برای پرستاران لحاظ نمی‌شود، خاطرنشان کرد: جای بسی تأسف است که در قرن مدرن امروزی حتی نیازهای اولیه پرستاران این همکاران زحمتکش و خدوم تأمین نمی‌شود.
وی تأخیر در پرداخت کارانه و اضافه کار، ادغام بی‌دلیل کارانه و اضافه کار و نبود پانسیون و اتاق رست مناسب را از نمونه‌های بارز آن در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها برشمرد و افزود: حذف وعده غذایی همکاران پرستار در کشیک، تأخیر در پرداخت حق لباس از دیگر موارد آن است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.