تاریخ انتشار :شنبه ۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۴۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

وزیر صنعت: مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی‌اند

وزیر صنعت با اعلام اینکه مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی هستند، اظهار کرد: به طور قطع تا قبل از پایان سال تعهدات معوق به‌روز خواهد شد.

به گزارش قائم آنلاین، رضا رحمانی در بازدید سرزده از خطوط تولید ایران خودرو، این خودروساز را مکلف به انجام تعهدات به مشتریان کرد و گفت: مردم از عملکرد خودروسازان ناراضی هستند؛ پس باید از همین امروز مسیر جدید را آغاز نموده و با برنامه زمان‌بندی به انجام تعهدات اقدام شود.

وی با‌اشاره بازدید خود از ایران خودرو، افزود: نگرانی از بابت انجام تعهدات وجود ندارد، به طور قطع تا قبل از پایان سال تعهدات معوق به روز خواهد شد؛ ضمن اینکه تکمیل خودروهای کف پارکینگ، افزایش تیراژ تولید، افزایش عمق ساخت داخل و فروش اموال مازاد نیز از محورهای اصلی ایران خودرو است؛ البته مبنا بر این است که اموال و املاک غیرتولیدی هر چه سریع‌تر واگذار شوند و این سیاستی است که مطلقا برای اجرای آن کوتاه نمی‌آییم.

وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت یکی دیگر از محورهای مورد نظر را اصلاح رابطه میان ایران خودرو و قطعه سازان عنوان کرد و ادامه داد: باید قطعه سازان احساس کنند که عضو یک خانواده هستند. باید این رابطه طبق اصول و قواعدی تنظیم شود تا دو طرف به راحتی بتوانند مسایل و مشکلاتشان را حل و فصل کنند.

رحمانی با تاکید بر استفاده از استارت‌آپ‌ها در صنعت خودرو گفت: باید با استفاده از فکر شرکت‌های استارت آپ در حوزه‌های مختلف از جمله تامین مالی تحول ایجاد کرد. وی با تأکید بر ضرورت تحول در دیدگاه‌ها، خاطرنشان کرد: در صنعت خودرو ظرفیت‌هایی وجود دارد که در هیچ جای دیگری نیست.

این مسئول با بیان اینکه با تمام توان در زمینه‌های مختلف از صنعت خودرو کشور حمایت خواهیم کرد گفت: نیروهای متخصص در رده‌های مختلف در ایران خودرو حضور دارد که عملکرد آنان به ویژه در تکمیل خودروهای ناقص قابل تقدیر است.

رحمانی عنوان کرد: موضوع کاهش هزینه در سازمان باید با ساز و کارهایی مانند نظام پیشنهادات دنبال شود.
وی با‌اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حفظ تولید موجود گفت: حفظ تولید با توجه به ارتباط با حفظ‌اشتغال کشور کاری جهادی است. وزیر صمت در ادامه ضمن تقبیح فساد در سیستم تأکید کرد: اگر قرار بر وجود کار ناسلامت باشد شخصا با آن مقابله و برخورد می‌کنم؛ تولید مقدس و بسیار ارزشمند است؛ ولی اگر کسی در جایی سوءاستفاده می‌کند باید جلوی آن گرفته شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.