تاریخ انتشار :شنبه ۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۲:۱۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

صادرات ۴۰۸ میلیون دلاری کالا از استان مرکزی

مدیرگمرکات استان مرکزی از صادرات 408 میلیون دلاری کالا در پنج ماهه گذشته در استان خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، اسماعیل حسینی در گفت‌وگو ، در اراک، با اشاره به روند صادرات استان مرکزی اظهار داشت: در ۵ ماه نخست امسال ۹ هزار و ۳۰۳ اظهارنامه صادراتی با وزن ۷۲۸ هزار تن و ارزش ۴۰۸ میلیون دلار در استان مرکزی صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد از لحاظ تعداد، ۱۴ درصد از لحاظ وزن افزایش و از لحاظ ارزش نیز ۷ درصد کاهش داشته است.

وی افزود: از مجموع آمار ارائه شده در زمینه صادرات استان  یک هزار و ۴۹۹ فقره اظهارنامه به وزن ۶۰ هزار تن با ارزش ۴۲ میلیون دلار مربوط به عملکرد گمرک منطقه ویژه اقتصادی ایرانیان( زرندیه)، ۵ هزار و ۴۲۹ فقره اظهارنامه به وزن ۴۰۴ هزار تن به ارزش ۱۸۰ میلیون دلار مربوط به عملکرد گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه است.

استان مرکزی به ۶۸ کشور جهان صادرات دارد

مدیرکل گمرکات استان مرکزی تصریح کرد: در ۵ ماه نخست امسال استان به ۶۸ کشور جهان صادرات داشته که بیشترین کالای صادر شده به کشورهای عراق، افغانستان، ترکیه، پاکستان و ترکمنستان بوده و عمده کالاهای صادراتی شمش، میلگرد آجدار، آبمیوه و رانی، پلی‌اتیلن سنگین، شیشه، پلی‌اتیلن سبک خطی، بلورجات و غیره بوده است.

واردات ۱۹۷ میلیون دلاری در استان مرکزی

حسینی با اشاره به آمار واردات استان نیز گفت: در این مدت یک هزار و ۳۱۶ فقره اظهارنامه وارداتی با وزن ۷۷ هزار تن و با ارزش ۱۹۷ میلیون دلار به استان وارد شده است.

رشد ۳۵ درصدی واردات استان

وی بیان کرد: واردات استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر تعداد ۵۶ درصد، از نظر وزن ۲۳ درصد و از نظر ارزش ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: از مجموع آمار ارائه شده در زمینه واردات یک هزار و ۲۴ فقره اظهارنامه به وزن ۵۹ هزار تن و ارزش ۱۵۱ میلیون دلار مربوط به گمرک منطقه ویژه اقتصادی کاوه است.

واردات از ۵۰ کشور جهان به استان مرکزی

مدیرکل گمرکات استان مرکزی خاطرنشان کرد: در ۵ ماه نخست امسال استان از ۵۰ کشور جهان واردات داشته که عمده آن از کشورهای ترکیه، چین، آلمان، هند و ایتالیا بوده و عمده کالاهای وارداتی نیز مواد اولیه پوشک، ماشین‌آلات و اجزاء قطعات، پاکت آبمیوه، درب قوطی آسان بازشو آلومینیومی، خودروسواری، خمیر کاغذ، مواد اولیه خوراکی و غیره بوده است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.