تاریخ انتشار :شنبه ۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۹:۱۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری مراسم بزرگداشت شهدای دولت در استان یزد+ تصاویر

هم‌زمان با هفته دولت، مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت در اردکان از توابع استان یزد برگزار شد.

به گزارش قائم آنلاین، مراسم بزرگداشت شهیدان رجایی و باهنر و شهدای دولت با حضور اقشار مختلف مردم و مسؤولین در مسجد جعفر زاده شهرستان اردکان از توابع استان یزد برگزار شد.

حجت‌الاسلام اسدی از روحانیون حوزه علمیه اردکان در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به‌ویژه شهیدان رجایی و باهنر از ایثار و فداکاری همه شهدا به‌ویژه دولتمردان شهید برای گذشتن از مال و جان خود درراه خدمت به مردم تجلیل کرد.

وی بابیان اینکه احسان، ایثار و ازخودگذشتگی یکی از مسائلی است که در دین مبین اسلام بسیار بر روی آن سفارش شده است، گفت: انسان با داشتن روح فطرت درواقع یک زندگی اجتماعی دارد و در این جامعه نیاز به احسان و ایثار است. انسان گاهی باید از جان و مال خود بگذرد تا این جامعه حفظ شود.

اسدی افزود: درآیات قران آمده است که خداوند متعال فرموده است؛ هرکسی در دنیا اهل احسان باشد پاداش برای او قرار می‌دهم. خداوند به این افراد نعمت می‌دهد، مال آن‌ها را زیاد می‌کند، هنگام مرگ راحت جان می‌دهد و تا روز قیامت در بهشت برزخی می‌ماند.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن ماه محرم اظهار داشت: حضرت امام حسین (علیه‌السلام) حاضر است که از جان خود و فرزندانش برای ابقاء دین بگذرد تا دین خدا پابرجا بماند. این اقدام، ایثار و ازخودگذشتگی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.