تاریخ انتشار :شنبه ۹ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برداشت برنج از ۳۷ هزار هکتار از اراضی شالیرازی آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل از برداشت 37 هزار و 300 هکتار برداشت برنج از اراضی شالیزاری آمل خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، سید حسین اسلامی در گفتگو ، با اشاره به ۳۷ هزار و ۶۷۸ هکتار اراضی شالیزاری در این شهرستان، گفت: بیش از ۳۱ هزار هکتار نشاء مجدد برنج و پرورش رتون در این شالیزارها صورت گرفته است که از این بین ۱۵ هزار هکتار نشاء مجدد و ۱۶ هزار و ۲۰۰ هکتار پرورش رتون بوده است.

وی با بیان رشد برداشت مکانیزه در سطح شهرستان آمل خاطرنشان کرد: ۲ هزار هکتار به صورت سنتی و ۳۵ هزار و ۶۷۸ هکتار به صورت مکانیزه برداشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آمل از افزایش سطح برداشت برنج در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: سال گذشته صد و هشتاد و یک هزار تن تولید داشتیم که در امسال به دویست و ۱۵ هزار تن جدای از رتن و دوباره نشاء رسیده است.

وی تصریح کرد: سطح پر محصول در امسال ۹ هزار هکتار بوده است که نسبت به سال گذشته سه برابر شده است.

اسلامی ادامه داد: تا کنون ۳۷ هزار و ۳۰۰ هکتار برداشت برنج انجام شد که با توجه به شرایط مساعد جوی ۱۵ هزار هکتار نشاء مجدد و ۱۵ هزار هکتار رتون پیش بینی خواهیم کرد.

وی با بیان پروژه های افتتاحیه در هفته دولت تصریح کرد: پروژه لاینینگ بطول یک کیلومتر در روطتای چنگاز، آبندان ۷ هکتار گلخانه هیدروپونیک به مساحت ۳ هزار متر مربع در روستای مارکتی، گلخانه پرورش گل بنفشه آفریقایی، دامداری ۱۰ راسی واقع در روستای پولیکیاده از جمله این افتتاحیه ها بود.

اسلامی در پایان از قیمت برنج در بازار گفت: ۱۷ تا ۱۸ هزار تومان برنج طارم در بازار فروخته می شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.