تاریخ انتشار :جمعه ۸ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۴:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مبارزه با استعمار بزرگ‌ترین معروف است

امام‌جمعه نجف‌آباد گفت: معروف‌ترین کار مقابله با هرکسی است که می‌خواهد مسلمین را خار کند.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام مصطفی حسناتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ابراز داشت: بدترین مدیریت‌ها، مدیریتی است که به افراد زیردست فرصت اظهارنظر ندهیم، چه در جامعه و چه در ادارات. آن‌هایی که کلامشان و حکمشان شرط است در مقابل باید به گوش دادن حرف هر دو طرف بیشتر اهتمام کنند.

امام‌جمعه نجف‌آباد اظهار کرد: بدترین مورد برای جامعه لجاجت است و اثرش جنگ خواهد بود. عمده جنگ‌ها ریشه‌اش لجاجت و جنگ‌طلبی است؛ انبیاء و اولیاء خدا هیچ جا جنگ نکردند و آغازکننده نبودند بلکه دفاع می‌کردند، لجاجت افرادی که قدرت و پول‌دارند اما عقل ندارند در دنیا باعث این کشمکش‌ها شده است.

حسناتی ابراز داشت: اول سال قمری با ماه محرم شروع می‌شود، ماهی که زمینه‌ای برای خودسازی و شناخت اهل حق است. کربلا و سیدالشهدا کشتی نجات است، عاشورا بی‌حساب نیست. اسلام را محرم و صفر نگه‌داشته و بقاء اسلام با سیدالشهدا گره خورد.

وی گفت: امام حسین رفت که به همه بشریت بفهماند برای حفظ خدا، قرآن و توحید باید از همه‌چیز گذشت. خدا خیر بدهد به همه آن‌هایی که به میدان می‌آیند و محرم را زنده نگه می‌دارند، محفل و مجلس حسینی طوری باشد که کسانی که شرکت می‌کنند چیزهای جدید یاد بگیرند. مسؤولین هیأت‌ها در آموزش مسائل اولیه دین موظف‌اند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: خدا رحمت کند پیر غلامان قدیمی را هیأت‌هایشان موظف بود به آموزش مردم، اما گاهی می‌بینیم که عده‌ای بدون هیچ هدفی جمع می‌شوند.

حسناتی افزود: هفته امربه‌معروف و نهی از منکر با آغاز محرم شروع می‌شود، جامعه باید قدم بردارد و منکرات را در کشور و حتی دنیا شناسایی کند و معروف‌ها را زنده نگه‌دارند.

وی گفت: بزرگ‌ترین منکر در عالم ظلم و بی‌عدالتی است باید حرکت و تلاشمان جوری باشد که مقابل ظلم باشیم. مبارزه با جنگ و خونریزی و استعمارگری نیز بزرگ‌ترین معروف است، معروف‌ترین کار مقابله با هرکسی است که می‌خواهد مسلمین را خار کند.

امام‌جمعه نجف‌آباد عنوان کرد: آمریکایی‌ها با التماس می‌خواهند تا با ما مذاکره کنند، این‌ها در دنیا ضایع شدند و هیچ راهی جز مذاکره ندارند، این نتیجه صبر و استقامت دولت اسلامی است. یک عده از مردم سخت‌ترین شرایط را سپری می‌کنند اما به لطف خدا استقامت خود را از دست نداده‌اند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.