تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۹:۴۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

برآورد اعتبار ۴ هزار میلیاردی برای ۴۶۴ پروژه راهداری

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران پروژه‌های در دست اجرای این اداره کل را 464 پروژه با برآورد اعتباری 4 هزار و 29 میلیارد ریال عنوان کرد.

به گزارش قائم آنلاین، عباسعلی نجفی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه مازندران به مناسبت هفته دولت از افتتاح ۳۳ پروژه راهداری و حمل و نقل با اعتبار ۲۱۷ میلیارد ریال طی هفته دولت در مازندران خبر داد و اظهار کرد: از این میزان، ۲۵ پروژه مربوط به معاونت فنی و نظارت و ۸ پروژه نیز مربوط به حوزه راهداری است.

وی افزود: عمده فعالیت این اداره کل در جهت بهسازی، ایمن سازی و حفظ و نگهداری از راه‌ها بوده که پروژه‌های بالا در جهت تامین امنیت کاربران جاده‌ای است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران خاطرنشان کرد: احداث و نوسازی دو پاسگاه پلیس راه گزنک و سوادکوه، تعدادی از پروژه‌های روکش آسفالت در محورهای روستایی، اصلی و فرعی، تامین روشنایی نقاط پر حادثه در این ایام، نصب حفاظ‌ها و تعمیرات ابنیه مرتبط با راهداری و حمل و نقل از عمده طرح‌های قابل افتتاح در هفته دولت است.

این مسئول بیان کرد: در ۵ ماهه امسال، بالغ بر ۳ هزار و ۷۰۰ نیوجرسی جدا کننده و همچنین ۸۵۰ کیلومتر خط کشی در راه‌های استان اجرا شد.

نجفی با اشاره به سهم ۱۲ درصدی مازندران از روشنایی جاده‌ای کل کشور عنوان کرد: طی این بازه زمانی، روشنایی نقطه‌ای را در ۱۵ نقطه از استان اجرا کردیم و ۷ هزار متر روشنایی طولی نیز در محورها احداث و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در سطح استان، ۷ شرکت ترانزیت مشغول فعالیت هستند که از این میزان، ۵ شرکت در بخش ترانزیت کالا و دو شرکت نیز در بخش ترانزیت مسافری فعال هستند.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران بیان کرد: حدود ۱۲۸ شرکت فعال باربری حمل کالا در استان فعال هستند که تعداد رانندگان ما در این بخش، ۱۷ هزار و ۲۶۰ نفر و تعداد ناوگان ما ۱۳ هزار و ۳۷۷ خودرو با عمر بالای ۲۱ سال می‌باشد.

این مسئول با بیان اینکه در سطح استان، ۲۰۴ شرکت مسافربری مشغول فعالیت هستند، گفت: از این میزان، ۶۰ شرکت اتوبوس‌رانی، ۱۱۳ شرکت مینی بوس رانی و ۱۳ شرکت سواری رانی فعالیت دارند که تعداد رانندگان ما در این بخش، ۸ هزار و ۷۰۳ راننده، ۵ هزار و ۲۳۸ ناوگان با عمر متوسط بالای ۱۱ سال می‌باشد.

نجفی تعداد سفرهای انجام شده طی ۵ ماهه نخست امسال را ۳۸۳ هزار سفر با جابه‌جایی دو هزار و ۳۷۴ مسافر اعلام کرد و گفت: تعداد ۵ مرکز معاینه سنگین برای معاینه خودروهای سنگین در استان وجود دارد.

وی پروژه‌های در دست اجرای این اداره کل را ۴۶۴ پروژه با برآورد اعتباری ۴ هزار و ۲۹ میلیارد ریال عنوان کرد و خاطرنشان کرد: از این تعداد پروژه در دست اجرا، ۱۴۶ پروژه مربوط به راه‌های روستایی، ۱۹ پروژه فنی و اجرایی، ۴۲ پروژه بهسازی راه‌ها، ۳۰ پروژه ایمنی راه‌ها، ۵۴ پروژه روکش آسفالت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی، ۶۸ پروژه ابنیه فنی و ۱۰۵ پروژه احداث، نوسازی و بهسازی تخریبی‌های سیل سال گذشته و اوایل امسال است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مازندران با اشاره به خسارت ۵۰۰ میلیارد تومانی سیل‌های مهر و اسفند ۹۷ و فروردین ۹۸ به تاسیسات و زیرساخت‌های راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گفت: تاکنون حدود ۵۵ میلیارد تومان منابع مالی آن یعنی کمتر از ۱۵ درصد، تامین شد و حجم بدهی‌های سنوات گذشته ما به پیمانکاران و اجرای طرح‌ها، بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.