تاریخ انتشار :شنبه ۲ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مقطع ارشد زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان ایجاد شود

استاندار کردستان گفت: ایجاد مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان از جمله ضرورت‌های کردستان است.

به گزارش قائم آنلاین، بهمن مرادنیا عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان کردستان که با محوریت توسعه آموزش عالی و حضور وزیر علوم در محل دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: ایجاد مقطع کارشناسی ارشد زبان و ادبیات کردی در دانشگاه کردستان از جمله ضرورت‌های کردستان است.

وی بازنگری توسعه آموزش عالی در کردستان را ضروری عنوان کرد و گفت:  در خصوص وضعیت دانشگاه کردستان و آموزش عالی در استان ما خود را با استان‌های همجوار مقایسه می‌کنیم نه شهرهای بزرگ کشور و این حق مسلم مردم کردستان است که همانند دیگر استان‌های نزدیک از این حق برخوردار شوند.

استاندار کردستان از وزیر علوم درخواست کرد: با توجه به اینکه در استان کردستان تنها یک دانشگاه مادر و دولتی وجود دارد لذا درخواست ما مجوز احداث یک دانشگاه صنعتی در این استان است.

مرادنیا خطاب به وزیر علوم بیان کرد: مردم کردستان از شما توقع دارند که فرزندی از کردها که در کابینه حضور دارد عنایت ویژه‌ای به آنها داشته باشید تا عقب‌ماندگی‌های کردستان در این حوزه جبران شود.

وی به پروژه نیمه‌تمام دانشکده‌های قروه و سقز گریزی زد و خاطرنشان کرد: بعد از گذشت ۱۰ سال ما هنوز نتوانسته‌ایم در قروه به جهت معادن زیاد و در سقز با توجه به جمعیت و پتانسیل‌های ویژه این ظرفیت را تکمیل کنیم که این امر از منظر مردم استان بی‌توجهی و کم‌توجهی ما را می‌رساند.

استاندار کردستان در پایان اظهار کرد: ما چشم انتظار جهش مثال‌زدنی در حوزه آموزش عالی استان هستیم.

 بازدید از ساختمان مصری و بازدید از پروژه دانشکده صنایع و معادن قروه نیز از دیگر برنامه های وزیر علوم در سفر به کردستان است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.