تاریخ انتشار :شنبه ۲ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

سوت قطار در یاسوج ۵۰ سال دیگر به صدا درمی‌آید

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که راه‌آهن یاسوج اقلید 1 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: با اعتبارات کنونی 50 سال دیگر راه‌آهن یاسوج تمام می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، عزیز فیلی در نشست استاندار و معاونین با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص وضعیت پروژه راه‌آهن یاسوج – اقلید و اینکه آیا راه‌آهن با بودجه و اعتبارات فعلی سرانجامی پیدا خواهد کرد، گفت: واقعیت این است که راه‌آهن هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد تا به بهر‌ه‌برداری برسد.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این مسیر ۱۲۷ کیلومتر طول دارد که ۲۷ کیلومتر آن در دست ساخت است و توان دولت هم برای پروژه اختصاص سالی ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان است و با این تفاسیر برای راه‌اندازی با اعتبارات کنونی ۵۰ سال دیگر به بهر‌ه‌برداری می‌رسد.

این مسؤول به آتش سوزی‌ها در جنگل‌ها و مراتع هم اشاره کرد و گفت: استانی که ۸۷ درصد آن کوهستانی و جنگلی و صعب‌العبور است تنها ۱۳ درصد از خاک آن هموار است و در صورتی که آتش‌سوزی رخ دهد با مشکل مواجه می‌شویم.

فیلی ادامه داد: اما ساعت اطفای حریق و میانگین آن در استان از ۲۴ تا ۳۶ ساعت است که نسبت به بسیاری از نقاط دیگر با همه کمبودها زودتر آتش را خاموش کرده‌ایم.

وی با مقایسه یک مورد اطفای حریق در جنگل ارسباران و جنگل‌ها در کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آن جا که بیشتر امکانات از جمله هوانیروز وجود دارد ۳۰۰ هکتار از جنگل‌ در یک فقره آتش‌سوزی سوخت اما در استان ما که تاکنون ۲۴ مورد آتش‌سوزی طی امسال داشته‌ایم با کمترین امکانات ۶۷۰ هکتار سوخته است پس نتیجه می‌گیریم که در زمینه اطفای حریق در جنگل‌ها بد عمل نکرده‌ایم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.