تاریخ انتشار :شنبه ۲ شهریور ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

افتتاح ۴ پروژه عمرانی، صنعتی و کشاورزی در آبیک

با حضور استاندار قزوین 4 پروژه عمرانی، صنعتی و کشاورزی در آبیک به بهره‌برداری رسید.

به گزارش قائم آنلاین، در اولین روز از هفته دولت، با حضور استاندار قزوین ۴ پروژه عمرانی، صنعتی و کشاورزی در شهرستان آبیک افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

عبدالمحمد زادهدی استاندار قزوین با حضور در منزل یکی از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) یک باب واحد مسکونی را به این خانواده مددجو واگذار کرد.

مجید مومنی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه امروز ۱۵ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) در شهرستان آبیک واگذار شد، اظهار کرد: تا پایان سال جاری ۳۵۰ واحد مسکونی به مددجویان کمیته امداد در استان قزوین واگذار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حدود ۲ هزار نفر در آبیک تحت پوشش این سازمان هستند، عنوان کرد: با هدف اشتغال‌زایی برای ۶۴۲ مددجو در سال جاری اشتغال ایجاد شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین تأکید کرد: منازل مددجویان کمیته امداد با اعتباری بالغ بر ۶۵۰ میلیون ریال ساخته می‌شود که ۲۰۰ میلیون ریال آن از محل تسهیلات بانکی، ۲۰۰ میلیون ریال کمک خیّرین و ۲۵۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض تأمین می‌شود.

همچنین استاندار قزوین با حضور در روستاهای زرگر و قشلاق آبیک فاز دوم سامانه آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی را افتتاح کرد.

فاطمه خمسه مدیرکل جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به افتتاح این پروژه اظهار کرد: این سامانه آبیاری تحت فشار در فضایی به وسعت ۳۵۲ هکتار اجرایی شده است.

وی عنوان کرد: از این میزان، ۱۹۳هکتار به صورت آبیاری بارانی مکانیزه و ۱۵۹ هکتار آن نیز به صورت آبیاری نواری مکانیزه انجام شده است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: با افتتاح این پروژه برای ۵۹ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

خمسه ادامه داد: برای ساخت و اجرای این پروژه ۵۷ میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال هزینه شده که ۳۲ میلیارد و ۲۸۵ میلیون ریال آن از محل اعتبارات سال ۹۶ دولت به صورت کمک بلاعوض و مبلغ ۲۵ میلیارد ریال نیز بصورت خودیاری توسط بخش خصوصی هزینه شده است.

زاهدی همچنین امروز ۲ واحد صنعتی در آبیک را نیز افتتاح کرد. بهره‌برداری از یک واحد تولیدکننده دستگاه‌ها و وسایل توزیع و کنترل نیروی برق با اشتغال‌زایی برای ۴۲ نفر از جمله پروژه‌های صنعتی بود که امروز به بهره‌برداری رسید.

این پروژه با سرمایه‌گذاری ۸۰ میلیارد ریال ساخته شده و با راه‌ا‌ندازی آن سالانه ۱۶۰۰ دستگاه تابلوی برق صنعتی ساخته می‌شود.

یک واحد تولید ماشین‎آلات بسته‌بندی در آبیک نیز که با اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال سرمایه‎گذاری ساخته شده امروز با حضور زاهدی به بهره‌برداری رسید.

با افتتاح این پروژه ضمن اشتغال‌زایی برای ۱۱ نفر، سالانه ۳۰۰ دستگاه بسته‌بندی نیز در کشور تولید خواهد شد.

گفتنی است ادای احترام به شهدای شهرستان آبیک و همچنین دیدار با خانواده شهدای از دیگر بخش‌های سفر یک‌روزه زاهدی به شهرستان آبیک بود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.