تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۵:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

گرایش به استفاده از ناوگان عمومی حمل و نقل در حال کاهش است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی گفت: گرایش به استفاده از ناوگان عمومی در میان مردم کم بوده وهر سال نیز کاهش می یابد.

به گزارش قائم آنلاین، منطقه آذربایجان شرقی، اروجعلی علیزاده در نشست خبری، اظهار کرد: تمایل به استفاده از وسایل نقلیه شخصی به علت ارزان بودن قیمت بنزین در کشور، زیاد است.

وی در خصوص اهمیت توجه به حوزه حمل و نقل جاده ای، بیان کرد: میزان استفاده از حمل و نقل جاده ای بیشتر از حمل و نقل های دیگر بوده و ۹۰ درصد جابه‌جایی های بار و مسافراز طریق ناوگان بار و مسافر جاده ای و ۱۰ درصد آن از طریق ریل، هواپیما و بنادر انجام می شود.

علیزاده با اشاره به میزان حمل و نقل جاده ای در سال گذشته، گفت: در سال گذشته ۱۹ میلیون تن بار انتقال داده شده، از ۲۵ هزار ناوگان باری استفاده شده و تناژ بار حمل شده ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار است.

وی با اشاره به مطالبات و اعتراضات رانندگان در خصوص نرخ کرایه ها، اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت ها، در طی چهار ماه بر روی روش های قابل قبول برای اخذ کرایه ها کار شده و از ششم آذر ماه ۱۳۹۷ روش اخذ کرایه به صورت تن – کیلومتر را پیاده کردیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در خصوص تامین قطعات ناوگان های حمل و نقل، بیان کرد: دولت به وزارت صمت دستور داد تا در خصوص لاستیک مورد نیاز برای رانندگان کمک کند و به کمک این وزارت از مرداد ماه ۱۳۹۷ تا به امروز ۱۰۵ هزار حلقه لاستیک در بین رانندگان توزیع شده است.

وی افزود: برای هر یک از ۲۶ هزار ناوگان حمل و نقل بیش از یک جفت لاستیک داده شده است؛ این نیاز کامل بر طرف نشده و در حد کمک به این رانندگان است.

علیزاده با مقایسه آمار مسافران جابجا شده در سال گذشته و سه ماهه اول سال جاری، گفت: تعداد مسافران جابجا شده در سال گذشته پنج میلیون و ۷۰۰ هزار نفر و در سه ماهه سال جاری یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر است.

وی در خصوص آسفالت جاده‌های استان، اظهار کرد: بیشتر از ۷۰ درصد جاده های استان به صورت آسفالت بوده و ۳ الی ۶ درصد از بودجه جاده ها باید به نگهداری آن ها اختصاص یابد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان شرقی در خصوص اقدامات این اداره کل در خصوص آسفالت ریزی جاده های استان، بیان کرد: نزدیک ۲۷۰ میلیارد تومان برای قرارداد آسفالت هزینه شده و اکیپ هایی در محور های تبریز – صوفیان، صوفیان – مرند، تبریز – آذرشهر، مراغه – هشترود، میانه – سرچم، میانه – فیروز آباد، گردنه شیبلی، اهر – کلیبر، آزاد راه پیامبر اعظم و غیره مشغول به کار هستند و تا کنون در مجموع ۱۰۰ هزار تن آسفالت ریزی انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در خصوص حذف نقاط پر حادثه از جاده ها، گفت: تعداد نقاط پر حادثه در محور های استان ۶۳ نقطه بوده که از میان آنان حذف ۳۵ نقطه با انجام ۱۰ پروژه در دستور کار قرار داده شده است.

علیزاده با اشاره به آمار تصادفات در جاده ها، گفت: سال گذشته در مجموع ۶۳۲ نفر  در تصادفات جاده ای جان خود را از دست داده اند؛ این آمار در مقایسه با آمار کشوری زیاد بوده و ۲۰ درصد افزایش داشته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ۶ دستگاه تابلوی پیام متغیر و ۲۴ دوربین نظارت تصویری مجهز به سیستم آنلاین بر خط در طول محور های مواصلاتی استان وجود داشته که تمامی ترددات را ثبت می کند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.