تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۵:۲۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

کودک همسری از مشکلات حوزه ازدواج در طارم است

فرماندار طارم گفت: کودک همسری از مشکلات امروز جامعه در سطح استان و شهرستان طارم است.

به گزارش قائم آنلاین، ستار صفری در گفت‌وگو ، با بیان اینکه ازدواج یکی از نیازهای اساسی جوانان است، اظهار کرد: ۱۲ تا ۱۸ مرداد در تقویم رسمی کشور به نام هفته ازدواج نام‌گذاری شده که حتما این نام‌گذاری با فلسفه و هدف خاصی صورت گرفته است ولی متاسفانه اهداف آن به نحو مطلوبی محقق نشده است.

وی با بیان این‌که در امر ازدواج و طلاق صرفا مباحث مادی تاثیرگذار نیست و عوامل متعددی در این امر دخیل هستند، افزود: اعضای ستاد ساماندهی جوانان شهرستان بایستی مسایل مربوط به جوانان در حوزه‌های مختلف ازدواج، اشتغال، مسکن، آسیب‌های اجتماعی از قبیل اعتیاد، طلاق و … را به صورت پیوسته با یکدیگر ببینند و از مسایل اجتماعی که جوانان را تهدید می‌کند شناخت کافی داشته باشند.

صفری از تشکیل هیئت اندیشه‌ورز در شهرستان طارم خبر داد و گفت: این هیئت با اولویت بررسی اعتیاد و طلاق و با حضور متخصصان این حوزه در شهرستان تشکیل خواهد شد.

این مسئول با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزشی در زمینه مهارت‌های زندگی و ازدواج، گفت: افزایش میزان طلاق در جامعه نشان دهنده عدم خروجی مطلوب و مورد انتظار از این دوره‌ها ست.

فرماندار طارم با بیان این‌که هدف صرفا نباید برگزاری دوره‌های آموزشی باشد، ادامه داد: بایستی خروجی و میزان تاثیرگذاری این دوره‌ها ارزیابی و اصلاح شود.

صفری، کودک همسری را از جمله آسیب‌های امروز جامعه در سطح استان و شهرستان طارم برشمرد و ضمن تاکید بر آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی به خانواده‌ها در راستای کاهش این آسیب، افزود: تاثیرگذاری مطلوب در این زمینه مستلزم این است که شیوه‌های انتقال پیام متناسب با جامعه روستایی صورت گیرد؛ چراکه منع و اجبار تاثیرگذاری چندانی نخواهد داشت. اقدامات فرهنگی زمان بر است و یک شبه معجزه‌ای رخ نخواهد داد.

فرماندار طارم از برگزاری ویژه برنامه‌ای به مناسبت گرامی‌داشت هفته ازدواج و به منظور انتقال و اطلاع‌رسانی پیام‌ها و اهداف این روز خبر داد و افزود: بایستی از هر فرصتی جهت ایجاد فضای شاد و مفرح خانوادگی استفاده شود .

دیدگاه خود را به ما بگویید.