تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۴:۳۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

کرملین: اعتراضات مسکو بحران سیاسی ایجاد نکرده است

کاخ کرملین امروز (سه‌شنبه) در اولین اظهارنظر درباره ناآرامی‌های اخیر در روسیه اعلام کرد، یک سری اعتراضات سیاسی که در هفته‌های اخیر در مسکو برگزار شد بحران سیاسی در این کشور ایجاد نکرده است.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اعترضات بر سر انتخابات محلی مسکو به بزرگترین جنبش اعترضی در روسیه از زمان اعتراضات ۲۰۱۱ – ۲۰۱۳ تبدیل شده است که معترضان در اعتراض به تقلب ادعایی در انتخابات به خیابان‌ها آمدند.

دیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین در جمع خبرنگاران گفت اقدام خشن پلیس در راهپیمایی‌ها توجیه شده است اما مواردی از افراط بیش از حد مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تظاهرات اعتراضی در مسکو حدود یک ماه قبل پس از آن آغاز شد که مقامات نامزدهای مخالفان برای شرکت در انتخابات شورای شهر مسکو را رد صلاحیت کردند. نامزدهای مخالف دولت می‌گویند رد صلاحیت آنها انگیزه سیاسی داشته است. انتخابات قرار است ماه سپتامبر برگزار شود.

مقام‌های محلی می‌گویند نامزدهای رد صلاحیت شده نتوانسته‌اند به تعداد کافی امضا برای حمایت از نامزدی خود جمع کنند. طرفداران مخالفان از نحوه اداره شهر توسط حزب روسیه متحد، حزب حاکم روسیه، حزب اصلی حامی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه خشمگین هستند.

انتخابات محلی در روسیه کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. مقام‌های محلی در مسکو بودجه شهر را کنترل نمی‌کنند و اختیاری در انتخاب مقام‌های اصلی ندارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.