تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۸:۴۳ ق.ظ
فاقددیدگاه
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

در سایه استقلال می‌توان به راحتی قلم زد/معیشت خبرنگاران باید بصورت قانونی رفع شود

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری، گفت: باید اصحاب رسانه در معیشت مستقل باشند و نیاز مالی نداشته باشند چرا که در سایه استقلال می‌تواند بدون وابستگی قلم بزند.

به گزارش قائم آنلاین، آیت‌الله معلمی صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت  گرامی‌داشت هفته خبرنگار با بیان اینکه حرفه خبرنگاری از جمله کارهای سخت است و نه تنها کار سخت‌افزاری بلکه سخت معیشتی و سخت اخلاقی است، اظهار کرد: گاهی مسؤولان توقعی دارند و از آن‌سو خبرنگار  هم تشخیصی دارد و این بر سر دوراهی ماندن و تصمیم درست گرفتن کار سختی است.

وی افزود: بعد از گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، باید به این نقطه می‌رسیدیم که جایگاه اصحاب رسانه در قانون مشخص شود و این گونه نباشد که اگر خبرنگاری باب طبع مسؤولان قلم زد از مزایایی بهره‌مند شود و اگر نزد راه منافع آنان تأمین نشود.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: باید اصحاب رسانه در معیشت مستقل باشند و نیاز مالی نداشته باشند چرا که در سایه استقلال می‌تواند بدون وابستگی قلم بزند.

معلمی با بیان اینکه شأنیت قلم آنقدر بالا است که خداوند به آن قسم خورد، اظهار کرد: آنچه قلم می‌نگارد باید سزاوار سوگند باشد و زمانی این چنین است که در مسیر حق و حقیقت حرکت کند و اگر جایی برخلاف حقیقت جریان پیدا کرد آن قلم منحرف است.

وی افزود: بصیرت اقتضا می‌کند انسان ریشه‌یابی کند تا مسائل را حل کند و این رسالت خبرنگار است که مشکلات جامعه را به ترتیب اولویت به جامعه منعکس کند.

امام جمعه شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: نمی‌خواهم بگویم که ورود زنان به ورزشگاه‌ها و یا برگزاری کنسرت حرام است ولی در اولویت چندم است و ابتدا باید دغدغه اشتغال و رونق تولید را داشت که چندین سال مورد تأکید رهبری است و هنوز کار مؤثری انجام نشده است.

وی در پایان گفت: به معلول پرداختن و از علت غفلت کردن جامعه را از پیشرفت باز می‌دارد ولی اگر علت مسائلی همچون فسادهای مالی شناسایی شود جامعه از سلامت بهره‌مند می‌شوند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.