تاریخ انتشار :شنبه ۱۹ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۸:۳۸ ق.ظ
فاقددیدگاه
امام جمعه شهرستان بابلسر:

جنایات سعودی‌ها در منا فراموش شدنی نیست

امام جمعه شهرستان بابلسر، گفت: شهدای منا مظلومانه به شهادت رسیدند و هنوز به موضوع شهدای منا به طور بایسته و شایسته رسیدگی نشد.

به گزارش قائم آنلاین، حجت‌الاسلام محمداسماعیل قلی‌پور، امام جمعه بابلسر شامگاه پنجشنبه ۱۷ مردادماه در مراسم یادواره شهدای منا که در حسینیه عاشقان ثار الله قائمشهر با حضور مسئولین شهرستان قائم‌شهر برگزار شد، گفت: شهدای منا مظلومانه به شهادت رسیدند و هنوز به موضوع شهدای منا به طور بایسته و شایسته رسیدگی نشد.
وی افزود: مجلس شهدای منا به جهت اینکه این شهدا یک مصیبت واقعا تلخ و دردناک را تحمل کردند و مظلومانه در حال عبادت و ذکر سلوک خدای رحمان با لب تشنه به شهادت رسیدند، قابل تامل است.

امام جمعه بابلسر، درباره طعنه برخی در فضای مجازی به شهدای منا، با خطاب به این خانواده‌های داغدیده، تصریح کرد: شما اولین نفر و آخرین نفر نخواهید بود و همیشه این متلک‌ها و طعنه‌ها وجود داشته و پیامبر و اهل‌بیت عصمت و طهارت، اولیای الهی، خانواده های شهدا و شهدای مدافع حرم آماج طعنه‌های این نوع افراد بودند.

وی افزود: هدف از برگزاری یادبود شهدا تکریم و تجلیل در مقابل عظمت شهدا منا است و ما از خداوند صبر بیشتر و اجر جزیل را برای آنها مسئلت داریم.

قلی پور در خطاب به خانواده‌های شهدا منا بیان کرد: هرچه مصیبت سخت‌تر، تحمل کردنش نیز سخت‌تر و اجرش هم بالاتر است و بر اساس روایات در فردای قیامت وقتی انسان جایگاه آنها را می‌بیند که چه مقامی دارند آن وقت به آن‌ها غبطه می‌خورند.
شهدای منا در بهترین حالت معنوی از دنیا رفتند
وی با اشاره به اینکه، شهدای منا در بهترین حالت از دنیا رفتند،افزود: همه ما باید روزی از این دنیا برویم، اما چگونه و در چه حالی رفتن خیلی مهم است. شهدای عزیز منا در بهترین حالت‌ در لباس احرام، لبیک‌گو با ذکر پروردگار متعال، در آن ایام خاص، بعد از وقوف در مشعر و منا، در عرفه و مناجات و دلدادگی به خدا، با نورانیت و صفای باطن، در مظلومیت و در حال تشنگی از دنیا رفتند و قطعا با این مظلومیت از دنیا رفتن ثواب شهید را دارد.

قلی پور با اشاره به بی‌کفایتی آل سعود در حادثه منا، اظهار کرد: مسئله دیگری که نباید از آن غفلت شود اشکالاتی که توسط آل سعود به وجود آمد و در عید قربان جمعی از مردم مومن و متدین مسلمان، قربانی بی‌تدبیری و بی‌کفایتی آن‌ها شدند، و ما هیچ وقت این بی‌کفایتی را فراموش نخواهیم کرد.

وی افزود: آنها الان یکی دو سال است که آل سعود وقتی مشت آهنین نظام جمهوری اسلامی و اقتدار رهبر جمهوری اسلامی را دیدند به زائرین ما احترام می‌کنند، ولی هر کاری بکنند ملت جنایت بزرگ آنها را فراموش نمی‌کند. و اکنون در میان مسلمان‌های دیگر کشور‌ها به ایرانی‌ها که می‌رسند، احترام خاصی برایشان قائلند.
وی ادامه داد: اگر نگوییم تعمدا این کار را انجام دادند پس فرستادن این همه زائر در خیابان ۲۰۴ و همین طور فرستادن افراد دیگر از راه مقابل، مسیرهایی که می‌شد به صورت فرعی از ترافیک کاست، برای چه بود. حداقل به این زائران تشنه که فریاد تشنگی می‌زدند آب ندادند و بیمارستان‌های آنها هم حتی امکانات و آمادگی لازم را برای احیا این زائرین نداشت و بی‌احترامی‌هایی که به ابدان این شهدای عزیز کردند. اگر جوش علی‌گونه مقام معظم رهبری نبود، معلوم نبود چه بر سر ابدان زائران می‌آمد.

امام جمعه بابلسر با بیان اینکه در حادثه منا ۷ هزار مسلمان از کشورهای مختلف جان خودشان را از دست دادند، بیان کرد: متاسفانه این افراد که خادمین کعبه شدند و در اوج بی‌کفایتی و بی‌تدبیری هستند. بی‌کفایتی آل‌سعود و این جنایاتی که آل سعود مرتکب شدند هرگز از ذهن یک مسلمان و ایرانی نباید به فراموشی سپرده شود.

بی‌تفاوتی مدعیان حقوق بشر نسبت به حادثه منا
وی با اشاره به بی‌تفاوتی مدعیان حقوق بشر نسبت به حادثه منا، افزود: سران امت اسلامی هم متاسفانه در این حادثه، آن عکس‌العملی که باید به آل‌سعود نشان می‌دادند ندادند و مدعیان حقوق بشر در مقابل ۷ هزار عزیزی که در این حادثه جان دادند، عکس‌العملی نشان ندادند که تاثیرگذار باشد اینها نکاتی است که نمی‌شود نسبت به آنها بی‌تفاوت بود.
قلی پور ادامه داد: زمانی که در جامعه ما روحیه جهادی و شهادت‌طلبی حاکم باشد مقتدر خواهیم بود و تمام افراد و کشورهای پیرامون نیز یک حساب ویژه‌ای برای کشور ما باز می‌کنند. اما اگر سر انفعال بخواهیم با کشورهای اطراف برخورد داشته باشیم مطمئن باشید از این دست اتفاقات و بی‌حرمتی‌ها را نسبت به مردم ایران شاهد خواهیم بود.

امام جمعه بابلسر با اشاره به انتخابات نماینده مجلس عنوان کرد: باید در آستانه انتخابات نماینده مجلس افرادی را انتخاب کنیم که روحیه انقلابی داشته باشند از مجلس ما باید صدایی بلند بشود که همسوی با ر هبر معظم انقلاب و و در پی فرمایشات ایشان قدم بردارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.