تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۲:۵۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

حال صنایع مادر آذربایجان شرقی خوب نیست

رئیس اتاق بازرگانی تبریز با بیان این‌که حال صنایع مادر استان خوب نیست، گفت: صنایع بزرگ اعم از ماشین‌سازی، بلبرینگ سازی، کمپرسورسازی، لیفتراک سازی و... با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش قائم آنلاین، یونس ژائله در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که گردش مالی و درآمد مس سونگون بسیار بالاست، ادامه داد: متأسفانه استان ما از این درآمد بهره‌مند نبوده و درآمد و گردش مالی مس سونگون در کرمان است.

وی افزود: اگر قرار باشد این منابع مالی در استان بماند می‌تواند علاوه بر رونق کسب و کار در رشد و توسعه استان نیز تأثیر بسزایی دارد.

وی با بیان این‌که صنعت سنگ و صنعت فرش در اشتغال استان نقش قابل توجهی دارند، بیان کرد: در حال حاضر فعالان صنعت فرش با مشکلات بیمه، تأمین مواد اولیه و صادرات مواجه هستند، از این رو دولت اهتمام ویژه‌ای برای حل مشکلات این صنایع داشته باشد.

وی اضافه کرد: البته بازار فرش تبریز با این وضع که از ساعت ۱۰ صبح تا چهار بعد از ظهر فعالیت می‌کنند، نمی‌تواند تجارت کرده و به قطب گردشگری تبدیل شود.

رئیس اتاق بازرگانی تبریز تصریح کرد: اکنون کشور در شرایط خاصی قرار گرفته و این تحریم‌ها در طول تاریخ بی سابقه است، بنابراین باید همه ما دست در دست هم در کنار دولت برای مرتفع کردن مشکلات تلاش کرده و فضای امیدواری را در جامعه ایجاد کنیم.

وی با اشاره به سه برابر شدن قیمت کالاهای اساسی، بیان کرد: صنایع استان نیازمند تزریق نقدینگی است تا تولید به صورت انبوه باشد و بهره‌وری افزایش یافته و به دنبال آن صادرات نیز افزایش یابد.

ژائله با بیان این‌که سفر رئیس جمهوری به آذربایجان شرقی فرصت مغتنمی است، خاطرنشان کرد: باید در آستانه سفر رئیس جمهور موانع و مشکلاتی موجود در فضای کسب و کار استان بررسی شده و جهت رفع موانع و حل مشکلات به دولت ارائه شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.