تاریخ انتشار :چهارشنبه ۹ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۷:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

توزیع پنل‌‍های خورشیدی رایگان در بین عشایر

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: تعداد ۱۵ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با عضویت ۳۴۵ نفر در سطح استان اردبیل برای کمک به اشتغال زنان عشایری تاسیس شده است .

به گزارش قائم آنلاین، معرفت آذری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تعداد ۹ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری با عضویت ۲۱۸ نفر در سال ۹۸ برای کمک به اشتغال زنان عشایری تاسیس شده است و تلاش و جدیت بر توسعه و رونق فعالیت‌های این صندوق‌هاست .

وی ادامه داد: تعداد ۱۵ صندوق اعتبارات خرد زنان عشایری در مناطق عشایرنشین استان با عضویت ۳۴۵ نفر از زنان عشایری در زمینه‌های صنایع دستی، دامداری، گیاهان دارویی، پرورش بوقلمون، پرورش مرغ بومی، پرورش زنبور عسل و ساخت آلاچیق عشایری فعالیت دارند .

آذری گفت: اداره کل امور عشایر استان اردبیل امسال تعداد ۱۰ صندوق را برای دریافت تسهیلات کم بهره برای هر صندوق به مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال به صندوق کارآفرینی امید معرفی و برای نماینده این صندوق‌ها افتتاح حساب شده تا مراحل دریافت تسهیلات انجام شود .

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل یادآور شد: هدف از تشکیل صندوق‌های اعتبارات خرد زنان عشایری توانمندسازی آنان از طریق فراهم آوردن زمینه مشارکت گروهی و تجهیز پس‌اندازهای خرد خانوارهای عشایری به منظور ایجاد خوداتکایی، بهبود اقتصاد عشایر و اشتغالزایی است .

وی یادآور شد: در کنار این، طرح پرورش گوسفند داشتی برای زنان سرپرست خانوار عشایری اجرا شده است و تعداد ۴۵ راس گوسفند و بره به پنج خانوار عشایری به صورت امانی تحویل داده شده است .

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل از توزیع رایگان پنل‌های خورشیدی در بین عشایر استان خبر داد و گفت: تلاش می‌کنیم این پنل‌ها به عنوان نمونه و الگو در بین جامعه عشایری که از توان مالی کمتری برخوردار هستند توزیع شود

دیدگاه خود را به ما بگویید.