تاریخ انتشار :شنبه ۵ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۵:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

آموزش مهارتی به بیش از ۱۲۷ هزار سرباز

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از افزایش پنج برابری مهارت آموزی در سربازان خبر داد و گفت: در راستای ارائه آموزشهای مهارتی بیش از ۱۲۷ هزار سرباز دوره های مهارتی را گذرانده اند.

به گزارش قائم آنلاین، سلیمان پاک سرشت در آیین تجلیل از مهارت آموختگان برتر نیروهای مسلح اظهار کرد: با توجه به برنامه جدید مهارت آموزی افزایش پنج برابری در مهارت آموزی سربازان داشتیم و پتانسیل مهارت‌آموزی در جامعه سربازان وجود دارد.

وی افزود: این برنامه را با قوت و اثربخشی بیشتری دنبال خواهیم کرد تا چرخه کامل مهارت آموزی از مهارت تا اشتغال را تامین کنیم و خرسندیم که تا کنون ۲۰۰ هزار سرباز را آموزش داده‌ایم.

پاک سرشت گفت: امروز پیام مهارت آموزی به عنوان یک ملی در سخنان مقامات عالی کشور شنیده می‌شود و به زودی ثمرات و نتایج مهارت آموزی اثربخش را خواهیم دید.

معاون وزیر کار تاکید کرد: اقتدار اقتصادی در شرایط کنونی به اندازه اقتدار نظامی مهم است و موضوع مهارت آموزی سربازان به عنوان یک پروژه ملی جاافتاده است.

به گفته رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای، دو سال زمان سربازی فرصت خوبی برای مهارت آموزی است تا بعد از دو سال و پایان دوره سربازی، سربازان توانمندی را به جامعه عرضه کنیم.

 راه اندازی سامانه سرباز مهارت

همچنین سیدمهدی فرحی، فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح نیز در این مراسم از راه اندازی سامانه سرباز ماهر با کمک سازمان وظیفه عمومی خبر داد و گفت: از طریق سامانه سرباز ماهر بیش از پانصد و دوازده هزار مهارت را اعلام کردیم.

وی ادامه داد: وظیفه نیروهای مسلح این نیست که بیکاری را ریشه کن کند ولی در راستای ایجاد امنیت در کشور این امر را وظیفه خود دانسته است. ما به دنبال دادن گواهینامه نیستیم بلکه هدف ما مهارت آموزی است و در این راستا سلسله مراتبی را ترسیم کردیم.

هدفگذاری آموزش ۲۰۰ هزار سرباز در سال ۹۸

فرحی از هدفگذاری آموزش دویست هزار سرباز در سال ۹۸ خبر داد و گفت: سهم دستگاه‌های مربوط برای آموزش مشخص شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح تکاپو در کشور اظهار کرد:طرح تکاپو را معاونت اشتغال وزارت کار طراحی و اجرا کرده که به موجب آن بر اساس استعدادها  و ظرفیتهای هر منطقه و استان اشتغالزایی شده و مشخص می کند که در کدام استانها کدام مهارتها شانس بیشتری دارند و ما بر طبق آن ظرفیتها در هر استان به سربازان مهارتهایی را اموزش می دهیم که شانس بیشتری برای ورود به بازار کار داشته باشند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.