تاریخ انتشار :جمعه ۴ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۵:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

مطالعات و نظارت احیای باغ ۳۳ هکتاری رامسر عملیاتی می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در راستای توسعه گردشگری مطالعات و نظارت احیای باغ ۳۳ هکتاری رامسر توسط میراث عملیاتی می‌شود.

به گزارش قائم آنلاین، سیف الله فرزانه در نشست هم اندیشی بررسی طرح های گردشگری شهرستان رامسر با بیان اینکه طراحی و احیای باغ ۳۳ هکتاری با میل و ذائقه مردم رامسر عملیاتی شود اظهار کرد: در شهرستان رامسر کاوشی در جنت رودبار انجام شده که قدمت این شهر بالای ۳ هزار سال بوده و باید حرکت هجومی نسبت به توسعه گردشگری عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: باغ ۳۳ هکتاری  دارای ظرفیت خوبی بوده که در بین ساحل و کوه قرار دارد و سال ۵۲ طرح ثبت ملی آن مصوب شد و احیای آن پس از چند سال طراحی به نتیجه نرسیده است‌.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران با اشاره به اینکه طراحی و احیای باغ ۳۳ هکتاری با میل و ذائقه مردم رامسر عملیاتی شود خاطر نشان کرد: مطالعات و نظارت احیای باغ ۳۳ هکتاری توسط میراث عملیاتی میشود و طراحی و اجرای آن باید توسط شهرداری رامسر عملیاتی شود.

ایزدی معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در این جلسه نیز گفت: مطالعات احیای باغ نیاز به بازنگری و تکمیل طرح دارد.

وی افزود: طرح مطالعاتی احیای باغ با مشکل مواجه شد که باید ارزش های فرهنگی و تاریخی گذشته حفظ شود و بعنوان باغ ایرانی ثبت جهانی شود.

ایزدی تصریح کرد: مطالعات دقیق و مستند نگاری احیای باغ ۳۳ هکتاری در اولویت بوده و همزمان با تکمیل طرح مطالعاتی آن اجرایی می شود‌.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان رامسر نیز گفت: تعمیر و نگهداری باغ ۳۳ هکتاری با ضلع کشی باغ عملیاتی شود.

نادر سحر خیز افزود: مجوزات احیای باغ با تهیه طرح انجام شود و سازه های سبک در فروش صنایع دستی نقش موثری دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.