تاریخ انتشار :جمعه ۴ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۵:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

برنامه‌های حمایتی برای تامین مواد اولیه و ارز واحدهای تولیدی

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه‌های حمایتی برای تامین مواد اولیه داخلی و خارجی و تامین ارز و ریال تدارک دیده شده است.

به گزارش قائم آنلاین، رضا رحمانی صبح امروز در بازدید از شهرک های صنعتی کلاردشت و مرزن آباد مهم ترین مشکلات واحدهای تولیدی – صنعتی را تامین نقدینگی و سرمایه در گردش این واحدها عنوان کرد و افزود: برای تامین مالی واحدهای تولیدی، هم در قالب احکام بودجه و هم اعطای تسهیلات نظام بانکی در سال گذشته تمهیداتی اندیشیده و در همان راستا اقدام شده است.

رحمانی با اشاره به این که امسال هم نیاز واحدها را بر اساس تولید سال قبل تهیه و به وزارت اقتصاد و بانک مرکزی اعلام کردیم و در کارگروه های ذی ربط هیات دولت مطرح شده تا تامین شود، اظهار کرد: برنامه های حمایتی برای تامین مواد اولیه داخلی و خارجی و تامین ارز و ریال تدارک دیده شده و از جهت گیری های اولویت دار دولت در این بخش است.

وی بازاریابی و امکان فروش محصولات واحدها تولیدی را از دیگر برنامه های دولت و وزارت متبوع بیان کرد و افزود: این مهم در قالب برنامه های مختلفی برای فروش محصولات واحدها در داخل کشور و بازارهای خارجی در حال پیگیری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که صادرات غیر نفتی در سال جاری می تواند از الزامات و پیشران توسعه باشد، عنوان کرد: از واحدهای اینگونه (واحد صنعتی دانش بنیان در حال تجهیز میشا بی بافت ) که دانش بنیان هستند و از خروج ارز پیشگیری می کنند باید حمایت شود تا با به بهره برداری برسد.

رحمانی حضور در شهرستان ها، دیدار با صنعتگران و بررسی مشکلات تولید و اجماع و هم بینشی در این راستا را هدف سفر به مازندران و دیگر استان ها بیان کرد و ادامه داد: امروز تولید به عنوان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی؛ ؛ انگیزه و آمادگی مبارزه دارد و دولت؛ برنامه های لازم را برای حمایت از تولید و اشتغال تدارک دیده است و این نقش را بدرستی و با جدیت پیگیری می کند و همه دستگاه ها باید در تسهیل امور برای تولید احساس وظیفه کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این که امروز اشتغال؛ دغدغه مقام معظم رهبری، رئیس جمهوری و همه مسئولین است، گفت: باید ایجاد یک شغل یک پروژه باشد و همه با عزم راسخ برای اعتلای اقتصادی کشور و عزت و سربلندی نظام اهتمام کنند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.