تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ مرداد ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

سامانه «نما» نمایشگاه مجازی اموال کشف شده

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان قم با اشاره به سامانه نما، گفت: شرایطی برای مالباختگان فراهم ‌شده تا به لیست اموال مسروقه‌ای که توسط پلیس کشف‌ شده سریع تر دسترسی پیدا کنند.

به گزارش قائم آنلاین، مهرداد حاجی زاده اظهار کرد: برای شناسایی کالا‌های مسروقه و تحویل آن به مالباختگان، پلیس آگاهی ناجا در دی ماه سال گذشته اقدام به راه اندازی سامانه نما یا نمایشگاه مجازی اموال کشف شده کرده است.

وی تصریح کرد: اموالی که به مدت یک ماه از تاریخ کشف آن گذشته باشد و مالک آن شناسایی نشده یا سارقان قادر به معرفی مالباخته نباشند، لیست این اموال از طریق سامانه نما در معرض دید عموم قرار می‌گیرد تا صاحبان شان شناسایی شوند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی قم افزود: سامانه نما در بستر اینترنت راه اندازی شده و مالباختگان با ورود به سایت پلیس به نشانی www.polic.ir و با مراجعه در قسمت اموال کشف شده می‌توانند مشخصات کالای مسروقه خود را وارد کرده و آن را شناسایی کنند.

حاجی‌زاده با اشاره به اینکه از طریق شماره سریال اموال، مالکان را پیدا کرده و از طریق همین شماره سریال‌ها، سارقان شناسایی می‌شوند، اظهار کرد: براین اساس با راه اندازی سامانه نما، شماره سریال اموال مسروقه به صورت متمرکز در آن ثبت می‌شود و به محض اینکه اموال کشف شوند از طریق این سامانه و ثبت شماره سریال اموال مسروقه، به صاحبان آن دسترسی حاصل می‌شود.

وی افزود: پس از شناسایی کالای مد نظر، پلیس آگاهی با تشریفات خاصی کالای کشف شده را به صاحبش تحویل می‌دهد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان با اشاره به مزایای سامانه نما افزود: شناسایی سریع اموال مسروقه کشف شده توسط مالباختگان به‌صورت غیرحضوری، کاهش چشمگیر هزینه‌های نگهداری اموال مکشوفه، پیشگیری از آسیب دیدن اموال مالباختگان پس از کشف، کمک در شناسایی دقیق محل سرقت و مالباخته واقعی در زمان‌هایی که سارق همکاری لازم را انجام نمی‌دهد از جمله مزایای سامانه نما است.

سرهنگ حاجی زاده، خاطر نشان کرد: لازم است عموم شهروندان کد و سریال اموال خود، خصوصاً اموال با ارزش را به خاطر داشته و یا در دفترچه ای ثبت کنند تا در صورت سرقت اموال، بتوانند مشخصات آن ها را در اختیار پلیس قرار دهند تا کشف و شناسایی مالک به سهولت صورت گیرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.