تاریخ انتشار :یکشنبه ۳۰ تیر ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۰۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

سفیر کشورمان در تاجیکستان با وزیر انرژی و ذخایر آب این کشور دیدار کرد

سفیر جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان با عثمان علی عثمان زاده، وزیر انرژی و ذخایر آب این کشور و رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری های دو کشور دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش قائم آنلاین، محمد تقی صابری با اشاره به دیدارهای اخیر میان مقامات عالی دو کشور، بر ضرورت گسترش همکاری‌های همه جانبه ایران و تاجیکستان به‌ ویژه در حوزه همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی تأکید و آمادگی کشورمان را جهت تقویت مناسبات با کشور هم دین،  هم فرهنگ، و هم زبان تاجیکستان اعلام کرد.

عثمان زاده در این دیدار با اشاره به شروع فعالیت سفرای جدید دو کشور، از روند پیشبرد روابط در طی ماه‌های اخیر، ابراز رضایت کرد و اظهار داشت که مناسبات فی‌مابین از جمله در حوزه پیشبرد اهداف و برنامه‌های کمیسیون مشترک بیش از پیش تقویت شود.

وزیر انرژی و رئیس طرف تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های ایران و تاجیکستان در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت شرکت های ایرانی فعال در تاجیکستان، به‌ویژه در پروژه نیروگاه بزرگ راغون، ابراز رضایت و قدردانی و از مشارکت هر چه بیشتر شرکت های ایرانی در ارائه خدمات فنی و مهندسی و حضور در پروژه های عمرانی کشورش استقبال کرد.

همچنین در این ملاقات، طرفین بر ضرورت برگزاری سیزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی، تجاری، فنی، علمی و فرهنگی دو کشور در طی ماه‌های آتی و نیز پیگیری مصوبات کمیسیون های قبلی تأکید کردند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.