تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۷ تیر ۹۸.::. ساعت : ۹:۳۵ ق.ظ
فاقددیدگاه

صدور ۵۵ درصد آرای مراجع حل اختلاف اداره کار آذربایجان‌غربی به صورت سازشی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی با بررسی عملکرد سه ماهه نخست سال‌جاری در حوزه روابط کار از صدور 55 درصد آراء مراجع حل اختلاف به صورت سازشی خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، رضا نقی‌زاده امروز در گفت‌وگو ، در ارومیه، با  اشاره به آمار دادخواست در سه ماهه نخست امسال، اظهار کرد: تعداد دادخواست‌های واصله به هیات‌های تشخیص استان از سه هزار و ۱۷۷ دادخواست در سه ماهه اول ۹۷، به سه هزار و ۳۳۵ دادخواست در سه ماهه اول سال ۹۸ رسیده است که پنج درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل را نشان می‌دهد.

وی با اعلام اینکه تعداد پرونده‌های واصله به هیات‌های حل اختلاف استان در سه ماهه اول امسال تعداد۷۱۷ مورد بوده است، تصریح کرد: در سه ماهه اول سال‌جاری این تعداد به ۸۸۹ پرونده رسیده که نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد افزایش داشته است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: مقایسه نسبت آراء سازشی به کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف نشان می‌دهد که در مقایسه با سال گذشته ۵۵ درصد کل آراء صادره در مراجع حل اختلاف در سال ۹۸ به صورت سازشی صادر شده است.

وی در رابطه با شاخص میانگین مدت زمان رسیدگی به شکایات گفت: با وجود افزایش پنج درصدی پرونده‌های واصله به هیات‌های تشخیص، براساس نرم‌افزار تخصصی روابط کار، مدت زمان رسیدگی از ۲۱ روز در سه ماهه نخست سال ۹۷ به ۲۰ روز در سه ماهه نخست سال ۹۸ رسیده که یک درصد کاهش را نشان می‌دهد.

نقی‌زاده در پایان تاکید کرد: در رسیدگی به اختلافات کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف و هیات تشخیص رویکرد کلی ما در تصمیم‌گیری‌ها صیانت از نیروی کار، حفظ و توسعه کار بوده و اعضاء مراجع نیز باید به حل و فصل توافقی اختلافات کارگران و کارفرمایان کمک کنند، بنابراین به دنبال این کار هستیم که اختلافات در محیط‌های کاری از طریق تفاهم و با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در مراجع حل و فصل شود.

دیدگاه خود را به ما بگویید.