تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ تیر ۹۸.::. ساعت : ۲:۲۳ ب.ظ
فاقددیدگاه
یادداشت

سخنی با فرماندار جدید

شهرستان قائم‌شهر یکی از کلان شهرهای استان مازندران است که توجه به نیازها، مشکلات و ظرفیت‌های آن در جهت توسعه این شهرستان از مطالبات جدی مردم آن است.

به گزارش قائم آنلاین، شهرستان قائم‌شهر یکی از کلان شهرهای استان مازندران است که توجه به نیازها، مشکلات و ظرفیت‌های آن در جهت توسعه این شهرستان از مطالبات جدی مردم آن است.
با توجه به گستردگی قائم‌شهر متأسفانه این شهرستان در تقسیمات کشوری تنها دارای یک بخش مرکزی است و این شهرستان با جمعیت بالا می‌تواند از حداقل سه تا پنج بخش جدید برخوردار شود که عدم بهره‌مندی قائم‌شهر در این تقسیمات باعث شده تا در چهار دهه گذشته روستائیان این شهرستان از حقوق و سهم اعتباری و بودجه‌ای مناسب محروم شوند.
تراکم بالای جمعیتی از دیگر مشخصه‌های بارز این شهرستان است. واقع‌شدن این شهرستان در کریدور مهم ارتباطی و محورهای ترانزیتی مرکز به شمال و محل تلاقی و گذر محورهای غرب به شرق مازندران باعث شد تا قائم‌شهر یکی از پرترددترین و پرترافیک‌ترین نقاط کشور به‌شمار آید.
پدیده زباله معضل جدی شهرستان قائم‌شهر است که در چند دهه اخیر علیرغم وعده و وعیدهای مکرر مسئولان استانی و ملی و قرارگرفتن سایت انباشت و دپو زباله در مجاورت شهر قائم‌شهر آثار و تبعات زیست‌محیطی فراوانی را برای مردم این شهرستان به دنبال داشته و دارد که تنها راه برون‌رفت از این معظل، تکمیل و بهره‌برداری پروژه نیمه‌تمام کارخانه کمپوست این شهرستان است که سال‌هاست بلاتکلیف رها مانده است.
بیکاری و عدم اشتغال از عمده مشکلات قائم‌شهر است، شهرستانی که در گذشته نه‌چندان دور جزء محدود شهرستان‌های کارگری کشور محسوب می شد و نیروی جویای کار از دیگر مناطق برای اشتغال به این شهرستان می‌آمدند امروز این شهرستان از بیکاری جوانانش رنج می‌برد، توجه به ظرفیت‌ها و نوسازی و توسعه داشته‌های صنعتی این شهرستان علی‌الخصوص در حوزه صنعت نساجی قائم‌شهر و نساجی مازندران می‌تواند این شهرستان را به روزهای خوش رونق تولید و اشتغال نزدیک کند.
وجود پروژه‌های نیمه‌تمام و هدر رفت سرمایه‌ها به‌دلیل طولانی‌شدن این طرح‌ها از نگرانی‌های جدی در حوزه عمران این شهرستان است که لازم است با تأمین بودجه مورد نیاز این پروژه‌ها تکمیل و به سرانجام برسند.
وکلام آخر اینکه، امید است فرماندار جدید قائم‌شهر با رویکرد جدید و فعالیت‌های جهادی مجموعه اجرایی شهرستان این مطالبات به‌حق مردم قائم‌شهر را محقق و عملی سازد.

 

جمشید گرائیلی

دیدگاه خود را به ما بگویید.