تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ تیر ۹۸.::. ساعت : ۱۰:۰۳ ق.ظ
فاقددیدگاه

به بار نشستن خوشه‌های طلایی برنج در قائم شهر

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت : نخستین خوشه‌های طلایی برنج از نوع رقم طارم هاشمی در شالیزار‌های روستای دنجی کلا این شهرستان به بار نشست.

به گزارش قائم آنلاین، مجید جعفری با اشاره به نشا برنج در ۸ هزار و ۶۸۹ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان قائم شهر گفت: از این میزان ۴ هزار و ۵۸۹ هکتار به کشت رقم محلی و بقیه به کشت ارقام پر محصول اختصاص داده شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قائم شهر از نشا ۴ هزار و ۳۵۰ هکتار از شالیزار‌های این شهرستان به روش مکانیزه خبر داد و افزود: تاکنون مبارزه مکانیکی با علف‌های هرز در ۶ هزار و ۲۵۰ هکتار از شالیزار‌های شهرستان قائم شهر انجام شده است.
مجید جعفری با بیان اینکه در مرحله نخست مبارزه بیولوژیک ضد کرم ساقه خوار برنج با رهاسازی زنبور تریکوگراما در ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار از شالیزار‌ها و نیز در چهار مرکز جهاد کشاورزی این شهرستان بصورت همزمان انجام گرفت، به توزیع ۵۴ تن بذر گواهی شده میان کشاورزان شالیکار اشاره کرد و گفت: ارقام پر محصول، ندا، شیردوی، فجر و نعمت و نیز ارقام محلی شامل طارم، هاشمی، سنگ طارم، دیلمانی و بی نام در شالیزار‌های شهرستان قائم شهر کشت و تاکنون ۸۳۶ هکتار از شالیزاری‌های این شهرستان تحت پوشش بیمه محصولات کشاورزی قرارگرفت.

دیدگاه خود را به ما بگویید.