تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ خرداد ۹۸.::. ساعت : ۹:۵۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

آغاز اعتصاب غذای اسرای فلسطینی در بازداشتگاه عسقلان

اسرای بازداشتگاه عسقلان اعتصاب غذای نامحدود خود را امروز (یکشنبه) آغاز کردند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از سایت شبکه خبری المیادین، اسرای این بازداشتگاه امروز پس از مخالفت مدیریت بازداشتگاه با درخواست‌هایشان، اعتصاب نامحدود خود را آغاز کردند.

زندانیان عسقلان پیشتر اعلام کرده بودند در اعتراض به اقدامات اسرائیلی‌ها که از اواخر آوریل گذشته با یورش‌ها و بازرسی‌های شبانه مکرر، جریمه و انتقال اجباری تعدادی از اسرا شدت گرفته است، دست به اعتصاب غذا می‌زنند.

قدوره فارس، رئیس انجمن اسرای فلسطین فاش کرد، زندانیان عسقلان به شکل وحشیانه‌ای مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و زمانی که اسرا و در رأس آنها ناصر ابو حمید، نماینده آنها با اقدامات زندانبانان مقابله کرد، مدیریت زندان تصمیم به انتقال او به بازداشتگاه دیگری و نیز جریمه‌هایی از جمله تعطیلی غرفه‌ای که اسرا ار آن نیازهای خود را خریداری می‌کردند، گرفت.

فارس به المیادین گفت: حدود ۶۰۰ اسیر محکوم به حبس ابد در زندان عسقلان هستند که در راس آنها عبدالله البرغوثی، زندانی محکوم به حبس ابد است.

قدری ابوبکر، رئیس هیات امور اسرا و آزادگان تل‌آویو را مسئول وخامت اوضاع در زندان عسقلان و تنش خطرناکی دانست که احتمال دارد در ساعت‌ها و روزهای پیش رو شکل بگیرد.

از سوی دیگر، جنبش فتح اعلام کرد، ۲۵ ماه جاری که همزمان با برگزاری کنفرانس منامه است، روز اعتصاب عمومی در فلسطین اشغالی است.

دیدگاه خود را به ما بگویید.