تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۳ خرداد ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۲۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

مدیریت سنتی مانع پیشرفت‌های نوآورانه است

مشاور بین‌المللی مدیریت در حاشیه اینوتکس 2019 با اشاره به استعداد جوانان ایرانی در ارائه ایده‌ها و روش‌های تولید محصول و خدمات نوآورانه، اظهار کرد: مدیریت سنتی در سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی مانع پیشرفت‌های نوآورانه است.

به گزارش قائم آنلاین، مسعود گلشن شیرازی مشاور بین‌المللی مدیریت که برای سخنرانی و ارائه درباره روش‌های نوین مدیریت تجاری در اینوتکس ۲۰۱۹ حضور داشت در حاشیه این رویداد، اظهارکرد: جوانان ایرانی در علوم مهندسی و آی تی فوق‌العاده با استعداد هستند اما آنچه ما در ایران به آن نیاز داریم تقویت مدیریت خصوصاً مدیریت تجاری و هدایت این استعدادها به سوی ایجاد کسب‌وکارهایی با ابعاد جهانی است.

وی با بیان اینکه تجربه ۳۳ ساله در بهبود عملیات و فرآیندهای مدیریتی در کشورهای متعدد سراسر جهان و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی مثل کوکاکولا به من نشان می‌دهد جوانان ایرانی اکنون به جایی رسیده‌اند که می‌توانند با ایده‌ها و محصولات نوآورانه خود به بازار جهانی راه پیدا کنند، افزود: اقتصاد ایران اکنون در فازی قرار دارد که به شکل غیرقابل انکاری به رهایی از خام فروشی و اتکا به محصولات و خدمات نوآورانه نیاز دارد و اگر می‌خواهیم این امر تحقق یابد باید روی کیفیت مدیریت تمرکز کنیم.

گلشن شیرازی با اشاره به تغییرات سریع بازارهای جهانی به دلیل پیشرفت‌های نوآورانه، تصریح کرد: به موازات تغییراتی که در فناوری ایجاد می‌شود و بازارهای را متحول می‌کند، مدیریت شرکت‌ها و کسب و کارها نیز باید کیفیت خود را متحول کنند و این موضوعی است که در کشور ما هنوز به آن به شکل جدی پرداخته نشده است.

این مشاور بین‌المللی مدیریت با بیان اینکه مدیریت به شکل سنتی که در سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی بسیار دیده می‌شود مانع بزرگ بهره‌برداری از دستاوردهای خلاقانه و نوآورانه است، تاکید کرد: ما نیازهایی در کیفیت مدیریتی کسب و کارهای خود داریم که اگر این نیازها را طبق استانداردهای مدیریتی مدرن برآورده کنیم می‌توانیم با محصولات فناورانه خود در بازارهای جهانی خوش بدرخشیم.

وی ادامه داد: اینوتکس ۲۰۱۹ در مقایسه با رویدادهای مشابه دیگری که در جهان از نزدیک در آنها به عنوان مهمان و سخنران حضور داشتم رویداد باکیفیتی است و از اینکه چنین رویدادی در کشور من برگزار می‌شود بسیار مفتخرم. شاید این رویداد از نظر سایز در ابعاد رویدادهای شرق آسیا و اروپایی یا نمایشگاه نوآوری و فناوری دوبی نباشد اما ایده‌ها و نوآوری‌هایی که در اینوتکس ۲۰۱۹ دیدم دست کمی از رویدادهای مشابه نداشت.

گلشنی شیرازی خاطرنشان کرد: برگزارکنندگان اینوتکس باید تلاش کنند پای کارشناسان بین‌المللی را هر چه بیشتر به این رویداد باز کنند و تجارب آنها را در جهت رفع موانع پیشرفت جوانان کشور به کار بگیرند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.