تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ خرداد ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج

در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج سارا سادات خادم الشریعه با یک پله صعود در رده هجدهم برترین شطرنج بازان بانوی جهان قرار گرفت.

به گزارش قائم آنلاین، در جدیدترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج در ماه ژوئن ۲۰۱۹ میلادی، سارا سادات خادم‌الشریعه با ۲۴۷۸ واحد ریتینگ با یک پله صعود در رده هجدهم برترین شطرنج‌بازان بانوی جهان قرار گرفت. او در ماه گذشته با ۲۴۷۴ واحد ریتینگ در رده نوزدهم قرار داشت.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان جهان نیز علیرضا فیروزجا با ریتینگ ۲۶۸۲ و با یک پله سقوط در رده پنجاه و هفتم جهان قرار گرفت. او در ماه گذشته با همین ریتینگ در رده ۵۶ قرار داشت.

همچنین پرهام مقصودلو با ۲۶۶۵ واحد ریتینگ و با ۹ پله سقوط در رده ۸۵ قرار گرفت. او در ماه گذشته با ریتینگ ۲۶۷۱ در رده ۷۶ جهان قرار داشت.

در بخش برترین‌های جوانان جهان علیرضا فیروزجا با یک پله سقوط در رده سوم و پرهام مقصودلو نیز با یک پله سقوط در رده پنجم قرار دارند. سید محمد امین طباطبایی با ریتینگ ۲۶۰۱ در رده پانزدهم جوانان جهان ایستاده است. در این بخش آرین غلامی در رده ۴۲ و شاهین لرپری‌زنگنه در رده ۸۵ قرار دارند.

در بخش دختران جوان جهان نیز مبینا علی‌نسب با ریتینگ ۲۲۵۶ و با ۱۰ پله صعود نسبت به ماه قبل در رده ۵۱ قرار گرفته است. ریتینگ او در ماه گذشته ۲۲۳۳ بود و در رده ۶۱ قرار داشت.

در بخش استاندارد برترین شطرنج‌بازان ایران نیز علیرضا فیروزجا در رده نخست قرار گرفته است. بعد از او پرهام مقصودلو و سیدمحمد امین طباطبایی در رده‌های دوم و سوم قرار دارند. پویا ایدنی، آرین غلامی، احسان قائم‌مقامی، سیدخلیل موسوی، مسعود مصدق پور، شاهین لرپری زنگنه، امیررضا پوررمضانعلی و ساراسادات خادم الشریعه در رده‌های بعدی جای گرفته‌اند.

در بخش استاندارد شطرنج‌بازان دختران ایران، سارا سادات خادم‌الشریعه در صدر جدول قرار دارد. آتوسا پورکاشیان و مبینا علی نسب در رده‌های دوم و سوم ایستاده‌اند. غزل حکیمی فرد، میترا حجازی‌پور، هانیه خلجی، آناهیتا زاهدی فر، مینو عسگری‌زاده، مطهره اسدی و انوشا مهدیان در رده‌های بعدی جای گرفتند.

ایران در این ماه با میانگین ریتینگ ۲۵۵۹ همچنان در رده بیست و چهارم جهان قرار دارد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.