تاریخ انتشار :شنبه ۱۱ خرداد ۹۸.::. ساعت : ۸:۰۰ ق.ظ
فاقددیدگاه

برگزاری مراسم روز جهانی قدس در موریتانی

مراسم بزرگداشت روز جهانی قدس با حضور بیش از یکصد و پنجاه نفر میهمان، شامل سفرای خارجی، علما و مشایخ، نمایندگان پارلمان، وزرای خارجه، حمل و نقل و فرهنگ سابق، رؤسای احزاب موریتانی در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران در نواکشوت برگزار شد.

به گزارش قائم آنلاین، در این مراسم سفیر جمهوری اسلامی ایران طی سخنانی، با اشاره به اقدام امام خمینی (ره) در تعیین روز جهانی قدس جمایت از فلسطین را دارای ارزش دینی، فکری، انسانی، عقیدتی و جهادی توصیف کرد. وی در ادامه خاطر نشان ساخت: هدف امام خمینی (ره) از تعیین روز قدس زنده نگه داشتن قضیه فلسطین و قدس به عنوان قبله اول مسلمانان و انتقال آن به نسل‌های بعدی تا زمان آزادی کامل آن از اشغال رژیم صهیونیستی غاصب است. او افزود: قضیه فلسطین یک موضوع انسانی و فراتر از دولتها و کشورهای اسلامی و برای مسلمانان از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است.
او بااشاره به اقدام برخی کشورهای منطقه در تثبیت و به نتیجه رساندن معامله قرن بر اهمیت فوق العاده بزرگداشت روز قدس در سال جاری نسبت به سالهای گذشته تاکید و ابراز داشت: ایالات متحده و متحدان آن به اهداف شوم خود در قضیه فلسطین دست نخواهند یافت و اقدامات آنان به فضل مقاومت و بیداری ملت فلسطین محکوم به شکست است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با اشاره به اقدام تاریخی رئیس جمهور موریتانی در قطع روابط با رژیم صهیونیستی از حمایت مردم و دولت این کشور از مسئله فلسطین قدردانی کرد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.