تاریخ انتشار :سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۵:۰۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

چند نفر سال گذشته در حوزه صنایع دستی استان کرمان مشغول بکار شدند؟

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان کرمان از آموزش بیش از 6500 نفر در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشته برای 8000 نفر در حوزه صنایع دستی اشتغال‌زایی شده است.

به گزارش قائم آنلاین، “غلامرضا فرخی” درباره اشتغال و وضعیت آموزش در رشته‌های مختلف صنایع دستی گفت: در سال ۱۳۹۷ بیش از ۶۵۰۰ نفر در دوره های مقدماتی و پیشرفته آموزش صنایع دستی شرکت کردند.

وی به صدور ۵۵۲ پروانه تولید انفرادی صنایع دستی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: در این زمینه ۲۱۷۵ فقره پروانه تولید نیز تمدید شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در سال ۱۳۹۷ برای دو کارگاه مجوز صادر و پروانه سه کارگاه دیگر نیز تمدید شده است اظهار کرد: در مجموع طی سال گذشته برای ۸۰۰۰ نفر در حوزه صنایع دستی اشتغال‌زایی شده ضمن آنکه در همین سال نیز به ۷۰۰ نفر از صنعتگران صنایع دستی بیش از ۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است.

فرخی به حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان کرمان در نمایشگاه‌های ملی و استانی در سال گذشته اشاره و اظهار کرد: حضور در نمایشگاه بین‌المللی عیدانه و نمایشگاههای سراسری استان‌های تهران، اصفهان، شیراز و غیره از جمله فعالیت‌های معاونت صنایع دستی در سال ۹۷ بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی استان کرمان نیز در سال گذشته برگزار شد که در این نمایشگاه در قالب جشنواره صنایع دستی و گردشگری هنرمندان و صنعتگران ۳۱ استان کشور حضور داشتند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.