تاریخ انتشار :دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۶:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

مقدسی: همواره برخورد معقول و منطقی با دنیا داریم

یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حواسمان در منطقه جمع است ما همواره برخورد معقول و منطقی با دنیا داریم.

به گزارش قائم آنلاین، سید مهدی مقدسی در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت: چند روز گذشته شاهد تحرکاتی در فجیره و بغداد بوده‌ایم. به نظر می‌رسد که طیف‌های مشکوکی در منطقه دست به اقدامات تحریک‌آمیزی می‌زنند، ولی مردم و مسئولان نظام عاقل‌تر از آن هستند که بهانه به دست دشمن بدهند.

نماینده مردم اراک و خنداب در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «در مقابل دشمن متحد و منجسم هستیم»، اظهار داشت: برخورد ما در روابط بین‌الملل عاقلانه است. از قوای سه‌گانه و از طیف‌های سیاسی انتظار داریم که در این شرایط حفظ وحدت و انسجام ملی را مدنظر داشته باشند.

وی با اشاره به وضعیت معیشتی مردم، گفت: تیم اقتصادی دولت باید منسجم عمل کند قیمت‌ها در بازار نابسامان است مردم انتظار دارند که آرامش به بازار برگردد. مردم در مناطق سیل‌زده آسیب دیده‌اند. در بخش کشاورزی هم خسارات سیل وجود دارد و هم خسارات سرمازدگی. با اذنی که مقام معظم رهبری داده‌اند دولت باید در پرداخت خسارات تعجیل کند. کشاورزان خنداب و کمیجان گرفتار سرمازدگی شده‌اند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خطاب به وزارت آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه، بیان کرد: فرهنگیان ما انتظار دارند که مطالباتشان به موقع پرداخت شود. همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشگری نیز باید مورد توجه قرار گیرد. بازنشستگان فرهنگی که در سال ۱۳۹۷ به افتخار بازنشستگی نائل شده بودند هنوز پاداش خدمت خود را دریافت نکرده‌اند.

مقدسی با اشاره به تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی خطاب به رییس جمهور تاکید کرد: متاسفانه مصوبات این ستاد به موقع عملیاتی نمی‌شود. هم‌اکنون در حوزه انتخابیه شرکت هپکو و آذرآب دچار مشکل هستند کی می‌خواهید به داد آنها برسید؟ مگر آن مصوبات را خودتان ننوشته‌اید تقاضای من این است که به استانداران و مسئولان استانی در شرایط فعلی اختیار بیشتری بدهید تا بتوانند کاری انجام دهند نه این‌که مصوبه پشت مصوبه بیاید و خدایی نکرده بی‌اثر و بی‌اهمیت باشد.

نماینده اراک در پایان نطق خود با بیان این که «حواسمان در منطقه جمع است»، اظهار داشت: ما همواره برخورد معقول و منطقی با دنیا داریم دفاع جانانه هم می‌کنیم. برخورد ما با دنیا نشان داد که به برجام پایبند هستیم.

دیدگاه خود را به ما بگویید.