تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۱۱:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

مشعل: آمریکا و اسرائیل به دنبال زمینه‌سازی برای «معامله قرن» هستند

رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی (حماس) تأکید کرد، آمریکا و رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند تا کشورهای منطقه را به سمت پذیرش طرح صلح آمریکایی موسوم به معامله قرن که هدف از آن نابودی مسأله فلسطین است، بکشانند.

به گزارش قائم آنلاین، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، خالد مشعل در نشست گروه دوستان فلسطین در پارلمان ترکیه اظهار کرد، بر همین اساس است که آمریکا و رژیم صهیونیستی از ترکیه و کشورهایی که مخالف معامله قرن هستند، دل خوشی ندارند.

مشعل تصریح کرد که تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی بخشی از زمینه‌سازی برای معامله قرن است و این رژیم از حمایت و جانبداری کشورهایی چون ترکیه از ملت فلسطین به خشم آمده و به همین خاطر شب و روز در حال انتقاد از این کشور و سران آن است.

وی تصریح کرد که بمباران ساختمانی که دفتر خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز در آن قرار داشت، در همین راستا انجام شد و دلیل آن حمایت ترکیه از ملت فلسطین بود.

مشعل تأکید کرد که انتظار ملت فلسطین از خبرگزاری آناتولی این است که به فعالیت خود در راستای برملا کردن جنایت‌های رژیم اشغالگر صهیونیستی برای جهانیان ادامه دهد.

وی تأکید کرد که ملت فلسطین و رهبران آن یک‌صدا با معامله قرن مخالفت می‌کنند. بنابراین هرچند برخی در منطقه با این طرح موافقت کنند اما این طرح هرگز اجرایی نخواهد شد.

دیدگاه خود را به ما بگویید.