تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۹:۲۵ ب.ظ
فاقددیدگاه

بررسی جزئیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها در کمیسیون امور داخلی کشور

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی جزئیات طرح ۲۰ ماده ای نحوه تشکیل اجتماعات و تجمعات در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

به گزارش قائم آنلاین، اصغر سلیمی در گفت‌وگو ضمن تشریح جلسه امروزامروز کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها بیان کرد: در جلسه امروز جزئیات طرح نحوه تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‌ها در کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت. این طرح دارای ۲۰ ماده است که کلیات آن قبلا در کمیسیون به تصویب رسیده بود و امروز مواد ۴ تا ۲۰ آن نیز مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

وی در ادامه اظهار کرد: در این طرح قوانین مرتبط با تشکیل تجمعات و راهپیمایی‌ها از سوی احزاب و گروه های صنفی و تشکل‌ها به شکل قانون جامع درآمد و وزارت کشور و فرمانداری ها به عنوان مجری آن موطف به اجرای آن شدند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با اشاره به بخشی از مواد این طرح تصریح کرد: بر اساس این طرح برگزارکنندگان اجتماعات باید حداقل هفت روز قبل از برگزاری، فرمانداری منطقه خود را از جزئیات درخواست مجوز خود مطلع سازند و فرمانداران و رؤسای شورای تأمین استان و شهرستان اجازه دارند در صورتی که راهپیمایی‌ها را مخل امنیت و مغایر با مبانی اسلام تشخیص دهند از برگزاری آن ممانعت کنند.

وی افزود: بر اساس این طرح هر کدام از مسئولان مجری این قانون اگر بدون دلیل قانع کننده و یا خلاف مواد قانونی اجازه برگزاری تجمعات را ندهند، یک تا سه سال از خدمات دولتی محروم می‌شوند و برگزارکنندگان نیز اگر بدون مجوز اقدام به تجمع و راهپیمایی کنند، سه ماه امکان برگزاری تجمعات را ندارند.

دیدگاه خود را به ما بگویید.