تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۹۸.::. ساعت : ۷:۳۰ ب.ظ
فاقددیدگاه

معاون دادگستری اردبیل: ۵۷۰ زندانی محکوم مالی در انتظار آزادی هستند

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: در حال حاضر 570 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد در اردبیل چشم‌انتظار یاری خیران و آزادی از حبس هستند.

به گزارش قائم آنلاین، یوسف خدادادی در جلسه شورای اداری شهرستان اردبیل اظهار کرد: تولید و اشتغال بحث روز و مهم و اساسی مسئولان در کشور است چرا که در حال حاضر ریشه تمامی بزه‌ها و آسیب‌های اجتماعی نشأت گرفته از بیکاری، فقر و معضل اقتصادی است.

وی با بیان اینکه تنها راه برون رفت از این وضعیت نابسامان اقتصادی حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع و تولید و اشتغال است، خاطرنشان کرد: ضروری است تا نگاه مسئولان به حوزه ایجاد اشتغال و حمایت از واحدهای تولیدی یک نگاه مثبت و موثق باشد چرا که نمی‌توان با نگاه منفی شاهد رونق تولید و ایجاد اشتغال در بعد وسیع بود.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل به نگاه جزیره‌ای برخی از مسئولان و متولیان و بانک‌ها به امر سرمایه‌گذاری در اردبیل اشاره کرد و گفت: بانک‌ها باید با نگاه ملی و با هدف آسیب‌زدایی واحدهای تولیدی را در امر اشتغال یاری کنند و ما نباید شاهد پلمپ و تعطیلی واحدهای تولیدی به دلیل دیرکرد اقساط تسهیلات باشیم.

خدادادی بیکاری را منشأ آسیب‌های اجتماعی به ویژه طلاق، اعتیاد و اختلافات خانوادگی برشمرد و افزود: ما در کمیته حمایت قضائی از سرمایه‌گذاران در بحث تولید، سرمایه‌گذاری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی با تمام توان در عرصه حاضر شدیم و در دستگاه قضائی این ظرفیت ایجاد شده تا با حمایت از سرمایه‌گذاری‌های مشروع جلوی تعطیلی واحدهای تولیدی و به تبع آن بیکاری جوانان گرفته شود.

وی تصویب برخی مصوبات در راستای تسهیل امور سرمایه‌گذاران را در کمیته حمایت قضائی یادآور شد و بیان کرد: ما در این کمیته با در نظر گرفتن صرفه و صلاح واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی هم‌اندیشی کرده و سعی داریم تا از ظرفیت ایجاد شده سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در اردبیل بهترین استفاده را ببریم.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل ادامه داد: در چهار سال گذشته که کمیته حمایت قضائی در اردبیل و با همکاری مستقیم اتاق بازرگانی در اردبیل آغاز به کار کرده مشکل ۴۰۰ واحد تولیدی در اردبیل حل شده و این امر خود سبب تسهیل در امور واحدهای تولیدی و ایجاد اشتغال پایدار و مستمر در اردبیل است.

خدادادی به وجود محکومین مالی در زندان‌های اردبیل اشاره کرد و گفت: ستاد دیه استان اردبیل هر سال مبالغی را برای آزادسازی این زندانیان از محل کمک‌های خیرین و منابع داخلی اختصاص می‌دهد که در سال گذشته زمینه آزادسازی ۴۲۶ زندانی جرایم غیرعمد و محکومان مالی با ۸۰ میلیارد تومان فراهم شد.

وی به برگزاری هر ساله جشن گلریزان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و بیان کرد: در حال حاضر بالغ بر ۵۷۰ نفر از زندانیان در اردبیل نیازمند یاری مردم و خیرین هستند تا با بخشودگی جرایم مالی و پرداخت بخشی از بدهی‌ها به آغوش خانواده‌های خود بازگردند.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: امسال نیز همزمان با روز دوازدهم ماه مبارک رمضان جشن گلریزان در سالن ولایت اردبیل برگزا ر می‌شود که چشم انتظار یاری خیران هستیم.

در این جلسه که با حضور خیرین، نمایندگانی از دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل، ریش سفیدان محلات شش‌گانه و رؤسای مؤسسات خیریه اردبیل حضور داشتند طرح هر مسجد آزادی یک زندانی و هر دستگاه اجرایی آزادی یک زندانی مطرح شد که با استقبال حاضرین مواجه شد.

همچنین در این جلسه حاضرین کمک‌های نقدی و مبالغ اهدایی خود را به ستاد دیه استان اردبیل پرداخت کردند.

 

دیدگاه خود را به ما بگویید.